A A+ A++

Dzięki czujności męża poszkodowanej, sprawca kradzieży damskiej torebki został zatrzymany. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna już wcześniej dokonywał kradzieży, także w tym lokalu. Będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

W sobotę, 6 lipca około godz. 21:20 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościanie otrzymał zgłoszenie o kradzieży torebki wraz z zawartością pieniędzy w kwocie około 1000 zł, dokumentami oraz kartami bankomatowymi. Dzięki szybkiej reakcji męża poszkodowanej, sprawca kradzieży damskiej torebki został szybko zatrzymany.

Sprawca wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonej, zabrał torebkę z budynku jednego z lokali w Kościanie, po czym wyszedł na zewnątrz i udał się w kierunku roweru, którym przyjechał. ,,Na szczęście” pokrzywdzonej, mężczyzna wsiadając na rower zahaczył o kosz i narobił ,,hałasu”, co zwróciło uwagę kobiety i jej męża, którzy przebywali przed lokalem.

Kobieta zorientowała się, że ma on jej torebkę, z którą właśnie odjeżdża. Mąż kobiety bez chwili zastanowienia pobiegł za złodziejem i dogonił go w Parku Miejskim w Kościanie. Podczas ucieczki sprawca przewrócił się i spadł z roweru. Mężczyźnie udało się obezwładnić złodzieja. W tym momencie dojechał patrol dzielnicowych, który niezwłocznie po otrzymaniu telefonicznego zgłoszenia udał się na miejsce.

Torebka wraz z całą zawartością została odzyskana przez właścicielkę. Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży torebki, którym okazał się 38-letni mieszkaniec Kościana. Mężczyzna usłyszał już zarzut, do którego się przyznał. 38-latek już wcześniej dopuścił się podobnych przestępstw, dlatego będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy. W takim przypadku, Sąd może zwiększyć grożącą mu karę 5 lat więzienia o połowę.

Postaw kawę Kościan na sygnale

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKoniec zagrożenia burzami. IMGW wydało nowy alert!
Następny artykuł3. Biesiada Słowiańska  – Wianki w Parkoszu