A A+ A++

Organizuje je Filia nr 1 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej we współpracy z Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej, w ramach projektu ,,W pilotce dziadka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Adresatem spotkania, które odbędzie się 13 czerwca, o godz. 10.45, jest młodzież szkół technicznych i branżowych, a poprowadzi je Grzegorz Doroba.

To pierwsza odsłona projektowego cyklu. Głównym tematem będą motocykle. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego w Świdniku obok śmigłowców produkowała motocykle. Świdnickie biuro konstrukcyjne może przypisać sobie pionierskie w kraju działania przy budowie i modernizacji jednośladów. W wyniku prób, powstawały prototypy znacznie odporniejsze od wytwarzanych dotąd. Solidne widelce teleskopowe z tłumieniem olejowym, pełno bębnowe hamulce, większe reflektory i wzmocnione ramy. Z tych eksperymentów rodziły się modele najbardziej znanej marki motocykli WSK.

– Uczestnicy w sposób kreatywny będą mogli odkryć pasję projektowania z wykorzystaniem nowinek technicznych w jednośladach. Zapraszamy serdecznie do pracowni w Centrum Kształcenia Praktycznego PCEZ, przy ul. Warsztatowej 3 – mówi Aleksandra Majewska, kierownik F nr 1.

Więcej informacji na temat spotkania można uzyskać pod numerem telefonu 506 026 165 lub w Filii nr 1, przy ul. Ratajczaka 7.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje burmistrz Marcin Dmowski.

ow, fot. F nr 1

F nr 1 MPBP Świdnik Głos Świdnika motocykle Świdnik

Last modified: 10 czerwca, 2024

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł[ZDJĘCIA] Bieg Olimpijczyka po raz drugi w Tychach! Patronką medalistka olimpijska!
Następny artykułSTALKER 2 to hardcore’owa wizja Zony, którą docenią głównie gracze ze wschodniej Europy