A A+ A++

Pierwszy mecz o brąz w Tychach był zarazem ekstraligowym spotkaniem numer 500 słowackiego szkoleniowca w roli trenera JKH GKS Jastrzębie.

Wieloletnia przygoda Roberta Kalabera z JKH GKS Jastrzębie rozpoczęła się w maju 2014 roku. Powiedzieć, że od tego czasu zmieniło się prawie wszystko, to nic nie powiedzieć. Jak się jednak okazało, była to dekada pełna sukcesów i wspaniałych chwil. Jedni doceniają historyczne mistrzostwo Polski i potrójną koronę, inni zaś – odbudowę drużyny w oparciu o wychowanków po pamiętnym kryzysie 2015 roku. 

Pierwszy ekstraligowy mecz Roberta Kalabera zakończył się porażką, bowiem 26 września 2014 roku na inaugurację sezonu 2014/15 przegrali na Jastorze z Podhalem Nowy Targ (1:2), gdzie honorowego gola zdobył Petr Polodna przy asyście m.in. Leszka Laszkiewicza. Obok obecnego dyrektora sportowego w meczu tym zagrało trzech zawodników, do dziś będących do dyspozycji Kalabera, czyli Kamil Górny oraz bracia Łukasz i Radosław Nalewajkowie.

Minęło zatem dziesięć lat i 499 ekstraligowych spotkań, które skrupulatnie podliczył niezastąpiony archiwista-statystyk Krzysztof Gorczyca. Spotkanie numer pół tysiąca to pierwszy mecz o brąz na Stadionie Zimowym. 

źródło: jkh.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZniszczyła powrót Kubicy do F1
Następny artykułFestiwal 'Euro – Song' 2024