A A+ A++

Wakacje 2024 zapowiadają się wyjątkowo aktywnie dla dzieci i młodzieży dzięki „Akcji Lato”. Wejherowskie stowarzyszenia otrzymały wsparcie finansowe na organizację różnorodnych zajęć sportowych, które pozwolą młodym mieszkańcom na aktywne i zdrowe spędzenie wakacyjnego czasu.

Wsparcie finansowe dla stowarzyszeń na organizację letniego wypoczynku

Prezydent Miasta Wejherowa, Krzysztof Hildebrandt, podpisał umowy dotacyjne z jedenastoma stowarzyszeniami, przyznając im łącznie prawie 85 tys. zł na organizację letnich zajęć dla dzieci i młodzieży. Środki te pozwolą na realizację różnorodnych programów sportowych, które mają na celu promowanie aktywnego trybu życia wśród najmłodszych mieszkańców.

Różnorodność zajęć sportowych dla młodych wejherowian

W ramach „Akcji Lato” uczestnicy będą mogli wziąć udział w szerokim wachlarzu zajęć sportowo-rekreacyjnych. Oferta obejmuje m.in. tenis, koszykówkę, piłkę nożną, piłkę ręczną, sporty siłowe, karate oraz kickboxing. Dzięki tak szerokiej gamie aktywności, każdy młody mieszkaniec znajdzie coś dla siebie, co pozwoli mu spędzić wakacje w sposób zdrowy i aktywny.

Zaangażowanie lokalnych stowarzyszeń i organizacji pozarządowych

Jak podkreśla prezydent Hildebrandt, zaangażowanie lokalnych stowarzyszeń i organizacji pozarządowych jest kluczowe dla sukcesu „Akcji Lato”. – Dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu oraz pomysłowości wejherowskich stowarzyszeń i organizacji pozarządowych tegoroczne wakacje szkolne będą wyjątkowe. Miasto stara się systematycznie zwiększać kwotę dotacji dla klubów sportowych oraz stowarzyszeń. Takie wsparcie jest nieocenione, ponieważ pozwala na rozwój najmłodszych wejherowian w okresie wakacyjnym – powiedział Krzysztof Hildebrandt.

Podział środków finansowych

Środki finansowe trafiły do wszystkich stowarzyszeń, które zgłosiły chęć uczestnictwa w projekcie. Wśród beneficjentów znalazły się m.in. Zgromadzenie Sióstr Albertynek (12 tys. zł), Wejherowskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem (4 tys. zł), Wejherowskie Towarzystwo Tenisowe (8 tys. zł) oraz Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe (4 tys. zł). Wysokość przyznanych dotacji świadczy o dużym zaangażowaniu miasta w rozwój sportowy młodzieży.

Perspektywy na przyszłość

„Akcja Lato” to nie tylko szansa na aktywne spędzenie wakacji, ale także inwestycja w przyszłość młodych wejherowian. Dzięki wsparciu miasta, dzieci i młodzież mają możliwość rozwijania swoich pasji i umiejętności sportowych, co może przełożyć się na ich przyszłe sukcesy. Warto podkreślić, że miasto nieustannie dąży do zwiększania kwot dotacji, co pozwala na realizację coraz bardziej ambitnych programów sportowych.

Według informacji z: Urząd Miasta w Wejherowie

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzas w las – nadleśnictwo zaprasza na piknik
Następny artykułZawiadomienie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalnego jednorodzinnego na działce nr ewid. 57 (obręb 0080 – Żakowice, arkusz 103) przy ul. Grudniowej w Radomiu.