A A+ A++

50 tysięcy złotych – tyle potrzeba, aby zabrać osoby z niepełnosprawnościami i ich rodziny na 10 wycieczek górskich do najciekawszych zakątków Sudetów w ramach sygnalizowanej w naszym portalu akcji „Łączą nas góry”. Pierwsza wycieczka rusza 27 czerwca.

27 czerwca startuje trzecia edycja akcji „Łączą nas góry”. Uczestnicy wybiorą się podziwiać Halę Szrenicką – malowniczą wysokogórską łąkę torfową, rozciągającą się po obu stronach głównego grzbietu Karkonoszy. Kolejny termin – 4 lipca – to wyprawa na Wzgórza Włodzickie w Sudetach Środkowych. Tym razem wycieczkowicze zobaczą pasmo górskie położone w dorzeczu rzeki Włodzicy, w otoczeniu rzadkich odmian drzew i krzewów. Natomiast na 11 lipca zaplanowana jest wycieczka do Hali pod Śnieżnikiem. Jeśli zbiórka pieniędzy się powiedzie, wkrótce zostaną ogłoszone następne terminy wypraw.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia chętnych uczestników pod adresem [email protected]. Podczas wyjazdów oferują wyżywienie, profesjonalną opiekę i specjalistyczny sprzęt. W ubiegłych latach w akcji „Łączą nas góry” wzięło udział 110 osób z niepełnosprawnościami i 200 towarzyszących im członków rodzin i opiekunów.  Na wycieczki mogą jeździć osoby z całego Dolnego Śląska.

Koszt każdej wyprawy to 4-5 tysiące złotych. Jesteśmy wdzięczni za zainteresowanie akcją, każdą pomoc i prosimy o więcej!  Dzięki wpłacanym datkom w tym roku będzie miało możliwość ruszyć z nami w góry co najmniej 50 osób niepełnosprawnościami i co najmniej trzy razy tyle osób zdrowych – ich opiekunów i członków rodzin. Będą to wędrówki i krótsze, i bardziej wyczynowe – w tym roku rozszerzyliśmy naszą ofertę o zajęcia wspinaczkowe dla dzieci ze spektrum autyzmu i Zespołem Aspergera – mówi Maria Zięba z Fundacji Ładne Historie.

Za zebrane pieniądze uczestnicy wypraw zobaczą Śnieżnik, Wzgórza Włodzickie i inne piękne miejsca. Pieniądze, które zbiera organizator projektu – Fundacja Ładne Historie, można wpłacać do puszek w schroniskach górskich, wybranych sklepach, kawiarniach na Dolnym Śląsku i przez stronę internetową. Zbiórka potrwa do końca sierpnia. Do tego czasu stacjonarne puszki czekają na darczyńców w ponad 30 miejscach w regionie, między innymi w sieci sklepów Decathlon, kawiarniach Etno Cafe, schroniskach górskich Andrzejówka, Zygmuntówka i w Browarze Miedzianka. Pełna lista miejsc tutaj: https://ladnehistorie.pl/puszka-na-gory/. Pieniądze można też wpłacić za pośrednictwem strony internetowej https://ladnehistorie.pl/wesprzyj-nas: zrobić przelew na dowolną kwotę na podany numer konta lub wybrać sumę którejś z „cegiełek” sugerowanych przez organizatorów (od 20 do 500 zł). Na stronie jest też formularz zgłoszeniowy dla osób, które chcą pomóc w akcji jako wolontariusze.

W tym roku do Łukasza Wawrzyniaka – byłego piłkarza, a dziś biegacza i jego grupy #Wawrzynteam oraz Piotra Snopczyńskiego – himalaisty z wieloletnim doświadczeniem, dołączyli kolejni ambasadorzy wspierający inicjatywę. Są to: Paweł Parus – szef Stowarzyszenia Klubu Kibiców Niepełnosprawnych i pełnomocnik marszałka województwa ds. osób z niepełnosprawnościami, Maciek i Natalia Bireccy – autorzy popularnego bloga górsko-podróżniczego MaNa w Podróży, Piotr Damasiewicz – trębacz jazzowy, Beata Śliwińska (Barrakuz) – ilustratorka i graficzka i Rafał Plantos – autor „Szybkich podróży” – bloga i kanału podróżniczego na YouTube.

Więcej informacji o akcji: https://ladnehistorie.pl/lacza-nas-gory/

foto: Arkadiusz Lipiński
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSpis ważny dla polskich rodzin
Następny artykułRośnie liczba dzieci i młodzieży hospitalizowanych z powodu COVID-19