A A+ A++

Ćwiczymy z naszymi uczestniczkami, które są we własnych domach, ale też mówimy o bardzo ważnych sprawach dla kobiet, o motywacji w sporcie, o motywacji w życiu, o wyznaczaniu i podążaniu do celu. Mówimy też z mistrzyniami, jak motywować swoje dzieci do aktywności fizycznej, o tym, jak poprzez sport łączyć pokolenia – mówi Otylia Jędrzejczak.

Śniadanie Mistrzyń to zajęcia edukacyjno-sportowe, w trakcie których bardzo duży nacisk stawiany jest na motywację. Zajęcia były skierowane przede wszystkim do kobiet w wieku od 12 do 60 lat. 

Zobacz również:

Sanok ćwiczył z Otylią Jędrzejczak. Akcja “Mistrzynie w Szkołach” nabiera rozpędu

Sanok ćwiczył z Otylią Jędrzejczak. Akcja "Mistrzynie w Szkołach" nabiera rozpędu

Nasze dotychczasowe projekty były skierowane głównie do dzieci i młodzieży, choć np. w Otylia Swim Tour znajdował się aspekt rodziców, ale tutaj stawiamy na relacje, na ich budowanie w różnych grupach wiekowych. Jest to dla nas istotne, by pokazać, że sport nie ma granicy wiekowej. Ona znajduje się tylko w naszych głowach – dodaje mistrzyni olimpijska z Aten.

W programie zajęć znalazły się m.in. spotkania z mistrzyniami sportu, ale również wykłady dietetyk Agaty Grębskiej i psychologa Beaty Mieńkowskiej, współpracującej z Otylią Jędrzejczak przez niemal całą jej karierę pływacką. Z kolei mistrzynie sportu mówiły m.in. o motywacji do osiągania celów, czy aktywności fizycznej.

Otylia Jędrzejczak jest i mistrzynią sportu, i mistrzynią życia. Jej fundacja działa na rzecz dzieci, ale nie tylko, bo przecież choćby w ramach tego projektu, łączy różne pokolenia. Cieszę się, że jest tak aktywna – mówi Danuta Dmowska-Andrzejuk, była znakomita szpadzistka, a do niedawna także minister sportu.

Ostatnie lata w polskim sporcie pokazują, że to kobiety zdobywają więcej medali olimpijskich.

Mój mąż, który jest trenerem, gdy nam się rodziło pierwsze dziecko i bardzo chciał mieć syna, a urodziła się córka to powiedział: z córki też można zrobić sportowca, nawet lepiej. Rzeczywiście, coś w tym jest, że kobiety, jako sportsmenki, lepiej potrafią skoncentrować się na celu i pracy. Praca z kobietami jest nawet łatwiejsza od pracy z mężczyznami. Uważam, że kobiety mają tą determinację, tę wolę walki, bo potrafią łączyć bycie kobietami z uprawianiem sportu. Kobieta na pewno jest wielką potęgą polskiego sportu

dodaje Dmowska-Andrzejuk

Magdalena Fularczyk-Kozłowska, mistrzyni olimpijska w wioślarstwie z Rio de Janeiro, po raz kolejny wzięła udział w projekcie realizowanym przez Fundację Otyli Jędrzejczak.

Niestety, pandemia zmuszą nas do tego, że nie możemy mieć maksymalnego kontaktu z uczestniczkami, a szkoda, bo ta interakcja jest bardzo ważna. Ale panele online też bywają burzliwe i wesołe, więc możemy dużo przekazać. Lata nas tego nauczyły, że trzeba sobie w różnych sytuacjach dawać radę. Pandemia też jest dla nas czymś nowym. Myślę, że każda z nas ucieka też w sport, choć w domowych zakątkach, czy w lesie. Jesteśmy też mamami, więc czasu zawsze mamy za mało

mówi Fularczyk-Kozłowska

Realizowany przez Fundację Otylii Jędrzejczak projekt Śniadanie Mistrzyń współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu oraz samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Partnerem projektu jest Polskie Stowarzyszenie Sportu Kobiet. 

Zobacz również:

Jędrzejczak, Włodarczyk i inne wielkie mistrzynie sportu poprowadziły lekcję wf dla uczennic

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSzykuje się strajk pielęgniarek i ratowników medycznych
Następny artykułSemka ostrzega: Wałęsa dolewa oliwy do ognia