A A+ A++

Dzisiaj odbył się wewnętrzny odbiór jakościowy nowej części budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Świdniku, a już wkrótce zostanie on oddany do użytku.

Pomieszczenia będą przeznaczone dla najmłodszych uczniów. Zostaną tutaj bowiem zlokalizowane przedszkole oraz klasy 1-3, a swoje miejsce znalazła tu też hala.

– Dzieci z niepełnosprawnością otrzymają godne warunki do nauki i pracy, a ze zmian skorzystają również rodzice. Remont był bardzo potrzebny, by jak najlepiej realizować program nauczania. Nowa część budynku będzie przeznaczona dla najmłodszych dzieci, będą tu prowadzone choćby zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju – mówiła Elżbieta Krupa, dyrektor SOSW. Dodała: – Kiedy zaczynaliśmy budowę był Dzień Dziecka, a wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, więc symbolika dat dobrze wpisuje się w nasze działania skierowane do najmłodszych.

Głos zabrał także starosta Łukasz Reszka: – Kadencję rozpoczynaliśmy marzeniem o rozbudowie ośrodka, które udało się zrealizować. Kończymy ją kolejnym marzeniem – o remoncie pozostałej części budynku. Zakończona w tym momencie inwestycja to koszt ponad 5 mln zł. 3,8 mln pochodzi z dofinansowania rządowego, a pozostała część z budżetu powiatu.

– To bardzo ważna inwestycja, zaprojektowana w sposób przemyślany i funkcjonalny. Za nami pierwszy krok rozbudowy, a kolejne zostały przedstawione na wizualizacji. Cieszę się, że powstaje placówka na miarę XXI wieku, ponieważ potrzeby dzieci z niepełnosprawnościami są olbrzymie i muszą być realizowane na jak najwyższym poziomie – skomentował Andrzej Mańka, przewodniczący Rady Powiatu.

Głos Świdnika Powiat Świdnik rozbudowa SOSW Świdnik Świdnik

Last modified: 3 kwietnia, 2024

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBartosz Fedurek został prezesem PGE Baltica
Następny artykuł„Ogród z klasą” w Twojej szkole! Zgłoś się do III edycji programu