A A+ A++

Kampania “Stop golasom na ulicy” powraca każdego lata, nieprzerwanie od 2018 roku. W sezonie wakacyjnym plakaty i ulotki zalewają miasto. Lokalni przedsiębiorcy i mieszkańcy Sopotu twierdzą, że coraz więcej turystów, widząc zakazy, poza plażą zaczyna ubierać się stosowniej. 

Zobacz wideo Dzik odwiedził plażę w Krynicy Morskiej

Sopot nie chce turystów-golasów. Kampania “Stop golasom na ulicy” przynosi efekty 

Wraz z sezonem wakacyjnym do Sopotu powrócił problem strojów turystów. Wielu z nich wydaje się, że będąc na urlopie, można wszystko. W bikini i kąpielówkach paradują nie tylko po plaży, lecz także po ulicach miasta. Niektórzy chcą nawet korzystać z usług lokali gastronomicznych.  

Organizowana przez miasto kampania “Stop golasom na ulicy” zwraca uwagę na niestosowność zachowania osób, które decydują się na pojawianie się w strojach plażowych w innych miejscach publicznych niż plaża. W przestrzeni miejskiej oraz witrynach miejscowych lokali pojawiły się plakaty i naklejki informujące, że ci, którzy mają na sobie nieodpowiedni strój, nie zostaną obsłużeni.  

Akcja cieszy się ogromną popularnością. Co roku włącza się w nią większość sopockich przedsiębiorców. Co najważniejsze, przynosi oczekiwane efekty.  

Od samego początku kampania cieszyła się dużym zainteresowaniem sopockich przedsiębiorców, którzy chętnie wieszają na witrynach sklepów i restauracji naklejki z hasłem “Nieubranych klientów nie obsługujemy”. Co ważne przynosi to oczekiwane efekty, a osób, które poruszają się w przestrzeni miejskiej w niekompletnych strojach jest coraz mniej

– mówi Bartłomiej Barski, prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej, cytowany przez esopot.pl. 

Wakacje nad polskim morzem. Te zachowania turystów są niedopuszczalne 

Miasto przypomina też turystom, jak należy zachowywać się w kurorcie.  

Od kilku lat apelujemy w ten sposób do odwiedzających Sopot turystów i przypominamy podstawowe zasady wakacyjnego savoir-vivre’u. Odwiedzający nas goście w większości przestrzegają tych zasad, jednak niektórzy na wakacjach zapominają, że trzeba uszanować ciszę nocną i spokój sąsiadów, segregować odpady czy parkować tylko w wyznaczonych miejscach

– mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, prezydentka Sopotu. 

Reprezentanci spółdzielni mieszkaniowych, zainteresowani powieszeniem plakatów dotyczących zasad wakacyjnego savoir-vivre’u w swoich miejscach zamieszkania, mogą odebrać je z punktów Informacji Turystycznej na placu Zdrojowym 2 i na ul. Dworcowej 4.   

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTłumy widzów w polskich kinach. Rekordowe wpływy i dochody gwiazdy
Następny artykułWłożyła czerwoną mini. To najmodniejszy kolor tego sezonu