A A+ A++

NFT było swego czasu popularne wśród deweloperów gier, którzy chcieli wykorzystać tę technologię w swoich projektach. Część twórców wycofała się z tego pod naporem graczy, a obecnie temat nieco przycichł. Opcję użycia tego rozwiązania bada natomiast Sony.

Opublikowany patent sugeruje, że Sony Interactive Entertainment analizuje metody wykorzystania NFT i technologii blockchain w grach. Złożony w zeszłym roku patent Sony (via Segment Next) nosi tytuł „NFT Framework For Transferring And Using Digital Assets Between Game Platforms” i wynika z niego, iż w grach NFT może być dostępne w formie grafik lub zasobów takich jak broń czy postać. Producent PlayStation chce postawić na cross-platformowy system NFT w grach, przy okazji wskazując, że obecnie taki pomysł nie jest pozbawiony wad. No dobrze, a jak to działa w praktyce? „Zgodnie z dalszymi ustaleniami w niniejszym dokumencie, funkcjonalność gry da się ulepszyć, umożliwiając graczom i/lub widzom wyłączne korzystanie z zasobu oraz ewentualnie przeniesienie jego praw na inne osoby za pośrednictwem NFT”.

Sony bada możliwość wykorzystania tokenów NFT w swoich grach. Chodzi o cross-platformowe wykorzystanie tej technologii.

Jednym z podanych przykładów jest to, że gracze uzyskują unikalną skórkę w grze, którą da radę użyć w innych tytułach, a nawet na różnych platformach do gier. Według pomysłu Sony, takie NFT można również „przenieść na inne osoby (np. sprzedać innym za pieniądze lub wymienić)”. Następny przykład opisuje nagrodzenie gracza, który pokonał bossa w grze, „prawem do używania broni zadającej obrażenia w innych produkcjach”. Nabywając NFT od drugiego użytkownika będziemy mogli wznowić rozgrywkę w punkcie, w którym ją zakończył. „NFT może następnie zostać przeniesione do kogoś innego, kto następnie wznowi grę od miejsca, w którym przekazujący ją przerwał, z zachowanym postępem”. Patent Sony został złożony w maju 2021 roku.

Ciężko ocenić czy Sony udostępni niewymienny token w swych tytułach, ale taki scenariusz jak najbardziej istnieje. Swego czasu NFT wzbudzało spore zainteresowanie m.in. Electronic Arts pod koniec 2022 roku zapowiedziało cztery gry bazujące na tej technologii. Z drugiej strony coś, co miało być przełomem w cyfrowym świecie zaczęło tracić na znaczeniu i przestało być wspierane przez część branżowych gigantów. Mowa o Meta Platforms likwidującej wsparcie dla NFT na Facebooku oraz Instagramie. Kres nastąpił niecały rok po tym, jak platforma poinformowała o wprowadzeniu obsługi niewymiennego tokena.

Obserwuj nas w Google News

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułУ Раду надійшла заява Федорова про відставку з поста глави Мінцифри: що далі
Następny artykułAMD EPYC Genoa-X – nadchodzące serwerowe procesory z 3D V-Cache zaoferują ponad 1 GB pamięci cache