A A+ A++

Zarząd Solar Company S.A. z siedzibą w Poznaniu (dalej: “Spółka”) wypełniając wytyczne nadzorcze przedstawia informacje uzupełniające do opublikowanego w dniu 31.03.2020 r. Sprawozdania Zarządu Solar Company S.A. z działalności Spółki i Grupy Kapitałowej Solar Company S.A. sporządzonego za rok obrotowy 2019.

Informacje uzupełniające dotyczą użytych w punkcie 5.2. tego sprawozdania poniższych wskaźników finansowych dotyczących rentowności mogących być Alternatywnymi Pomiarami Wyników w rozumieniu Wytycznych ESMA/2015/1415.

1. Rentowność sprzedaży towarów, materiałów i usług na poziomie wyniku finansowego na sprzedaży oraz rentowność sprzedaży towarów, materiałów i usług na poziomie wyniku finansowego netto

Rentowność sprzedaży towarów, materiałów i usług na poziomie wyniku finansowego na sprzedaży wyliczona została jako przemnożony przez 100% iloraz Zysku (straty) na sprzedaży przez sumę Przychodów netto ze sprzedaży usług i produktów oraz Przychodów netto ze sprzedaży towarów i materiałów.

Rentowność sprzedaży towarów, materiałów i usług na poziomie wyniku finansowego netto wyliczona została jako przemnożony przez 100% iloraz Zysku (straty) netto przez sumę Przychodów netto ze sprzedaży usług i produktów oraz Przychodów netto ze sprzedaży towarów i materiałów.

Wskaźniki te określają jaki procent uzyskanych przychodów ze sprzedaży towarów, materiałów i usług pozostaje odpowiednio jako wynik na podstawowej działalności operacyjnej Grupy – zysk (strata) na sprzedaży czy jako końcowy wynik dla właścicieli – zysk (strata) netto. Te wskaźniki rentowności handlowej mogą służyć do porównania zdolności Grupy do generowania zysku na obu tych poziomach z innymi przedsiębiorstwami działającymi w tej samej branży.

Dane liczbowe służące wyliczeniu obu tych wskaźników rentowności sprzedaży pochodzą z rocznego skonsolidowanego sprawozdania finansowego, co zapewnia ich wiarygodność.

2. Wskaźnik rentowności aktywów

Wskaźnik rentowności aktywów wyliczony został jako przemnożony przez 100% iloraz Zysku (straty) netto przez średnią wartość Aktywów razem w roku obrotowym. Średnia wartość Aktywów razem w roku obrotowym kalkulowana została jako suma wartości Aktywów razem na koniec każdego kwartału roku obrotowego podzielona przez 4.

Dane liczbowe służące wyliczeniu tego wskaźnika pochodzą z rocznego skonsolidowanego sprawozdania finansowego, a także ze sprawozdań skonsolidowanych śródrocznych w odniesieniu do wartości Aktywów razem na koniec każdego kwartału, co zapewnia jego wiarygodność.

Wskaźnik rentowności aktywów świadczy o efektywności wykorzystania aktywów ogółem i mówi w jakim stopniu posiadane aktywa ogółem są zdolne do generowania zysku (straty) netto przez wskazanie jaki procent tych aktywów stanowi wypracowany wynik netto.

3. Wskaźnik rentowności kapitału własnego

Wskaźnik rentowności kapitału własnego wyliczony został jako przemnożony przez 100% iloraz Zysku (straty) netto przez średnią wartość Kapitału własnego w roku obrotowym. Średnia wartość Kapitału własnego w roku obrotowym kalkulowana została jako suma wartości Kapitału własnego na koniec każdego kwartału roku obrotowego podzielona przez 4.

Dane liczbowe służące wyliczeniu tego wskaźnika pochodzą z rocznego skonsolidowanego sprawozdania finansowego, a także ze sprawozdań skonsolidowanych śródrocznych w odniesieniu do wartości Kapitału własnego na koniec każdego kwartału, co zapewnia jego wiarygodność.

Wskaźnik rentowności kapitału własnego świadczy o efektywności wykorzystania kapitału własnego i określa roczną stopę zwrotu dla właścicieli (mierzoną zyskiem/stratą netto) z ich zaangażowanego kapitału.

Podstawa prawna:

Wytyczne ESMA/2015/1415, zalecenie UKNF

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGospodarka ma się lepiej, ale recesja puka do drzwi
Następny artykułZTM zapowiada dodatkowe kontrole kierowców komunikacji miejskiej