A A+ A++

Tegoroczna matura, a właściwie otoczka związana z przeprowadzaniem egzaminu, będzie inna niż dotychczas. Podyktowane jest to wytycznymi sanitarnymi, do których wszystkie szkoły i ich uczniowie muszą się dostosować. Sokólski “Ogólniak” jest gotowy do matury 2020.

W tym roku abiturienci mieli znacznie więcej czasu na przygotowanie się do egzaminu dojrzałości. Sesja egzaminacyjna zacznie się miesiąc później niż pierwotnie planowano – 8 czerwca, a zakończy pod koniec miesiąca. Tegoroczna matura będzie pozbawiona części ustnej.

Sokólskie LO gotowe do matury

Na salach będzie obowiązywał reżim sanitarny, a w salach będą mogli przebywać jedynie uczniowie i osoby obsługujące egzamin.

Będziemy starali się wszystkim uczniom zmierzyć temperaturę, będą oni także składać oświadczenia, że są zdrowi. Młodzi ludzie do czasu rozpoczęcia matury mają być w maseczkach, które będą mogli zdjąć dopiero wówczas, gdy zaczną pracę z arkuszem maturalnym. Również komisja egzaminacyjna będzie w maseczkach i rękawiczkach. Zapewnione zostaną odpowiednie odległości między ławkami, zgodnie z wytycznymi Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Od pana starosty otrzymaliśmy maseczki, których będą mogli użyć uczniowie, gdyby któryś z nich takiej nie posiadał. Myślę, że będzie to swoista pamiątka – mówi Iwona Grzybowska, dyrektor Zespołu Szkół w Sokółce.

Ponadto przed i po każdym egzaminie dezynfekowane będą stoliki i krzesełka, a do dyspozycji uczniów i nauczycieli będą płyny dezynfekujące.

Jesteśmy już na końcowym etapie przygotowań do egzaminów – dodaje Iwona Grzybowska.

Do matury przystąpi w tym roku 53 absolwentów szkoły.

Harmonogram matur 2020

Egzaminy pisemne będą przeprowadzane rano (początek o godz. 9.00) i po południu (początek o godz. 14.00). Po południu będą głównie egzaminy z przedmiotów rzadziej wybieranych przez maturzystów i z języków obcych na poziomie rozszerzonym.

Sesja maturalna rozpocznie się 8 czerwca (poniedziałek) rano od egzaminu pisemnego z języka polskiego na poziomie podstawowym. Tego samego dnia po południu przeprowadzony będzie egzamin z polskiego na poziomie rozszerzonym.

9 czerwca (wtorek) rano przeprowadzony będzie egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, a po południu – z języka łacińskiego i kultury antycznej.

10 czerwca (środa) rano przeprowadzony będzie egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym, po południu – z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym.

11 czerwca (czwartek) obchodzone jest Boże Ciało, w tym dniu nie ma egzaminów. Nie będzie ich także 12 czerwca (piątek).

15 czerwca (poniedziałek) rano będzie egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym, a po południu – z filozofii.

16 czerwca (wtorek) rano będzie egzamin z biologii, a po południu – z wiedzy o społeczeństwie.

17 czerwca (środa) rano będzie egzamin z chemii, po południu – z informatyki.

18 czerwca (czwartek) rano będzie egzamin z języka niemieckiego na poziomie podstawowym, o południu – z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym.

19 czerwca (piątek) rano będzie egzamin z geografii, po południu – z historii sztuki.

22 czerwca (poniedziałek) rano będzie egzamin z języka włoskiego na poziomie podstawowym i egzamin z języka łemkowskiego, po południu – z języka włoskiego na poziomie rozszerzonym.

23 czerwca (wtorek) rano będzie egzamin z języka francuskiego na poziomie podstawowym, po południu – z języka francuskiego na poziomie rozszerzonym.

24 czerwca (środa) rano będzie egzamin z fizyki, po południu – z historii.

25 czerwca (czwartek) rano będzie egzamin z języka hiszpańskiego na poziomie podstawowym, po południu – z języka hiszpańskiego na poziomie rozszerzonym.

26 czerwca (piątek) rano będzie egzamin z języka rosyjskiego na poziomie podstawowym, po południu – z języka rosyjskiego na poziomie rozszerzonym.

29 czerwca (poniedziałek) rano będą przeprowadzone egzaminy z języków mniejszości narodowych (białoruskiego, litewskiego i ukraińskiego) i z języka kaszubskiego, po południu – z języków mniejszości narodowych na poziomie rozszerzonym i z historii muzyki.

29 czerwca przeprowadzone będą także egzaminy z poszczególnych przedmiotów zdawanych w językach obcych przez abiturientów klas dwujęzycznych.

Termin dodatkowy egzaminu maturalnego jest zaplanowany od 8 do 14 lipca br.

Wyniki egzaminu maturalnego w terminie głównym i dodatkowym będą znane do 11 sierpnia br.

Egzamin poprawkowy dla tych maturzystów, którzy nie zdadzą jednego z egzaminów obowiązkowych odbędzie się 8 września, jego wyniki zostaną podane do 30 września.

Do matury przystąpi w tym roku 272 tys. osób, które ukończyło szkołę średnią w roku szkolnym 2019/2020.

(PAP)

Mariusz Bykowski
Danuta Starzyńska-Rosiecka

View the discussion thread.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOd 15 czerwca PKS wznawia 20 kursów. Będzie też autobus do Międzygórza
Następny artykułTadeusz Sikora pokieruje Muzeum Wsi Kieleckiej. Pełnienie obowiązków rozpocznie od poniedziałku