A A+ A++

Diecezja tarnowska poinformowała o śmierci ks. Mariusza Kmaka. 37-letni kapłan pełnił funkcję notariusza w Sądzie Diecezjalnym w Tarnowie. Jego ciało znaleziono 7 lipca na jednej z tarnowskich plebanii. – Śledczy wykluczają udział osób trzecich, ponieważ ciało odnaleziono w pokoju zamkniętym od wewnątrz – informuje portal Deon.pl. W środę w rodzinnej parafii odbywa się pogrzeb duchownego.

W komunikacie zamieszczonym na swoich stronach internetowych diecezja tarnowska informuje, że ks. Mariusz Kmak urodził się 21 maja 1987 r. w Krynicy-Zdroju. Pochodził z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa we Florynce. Po maturze zdanej w 2007 r. w Technikum Ekonomicznym w Zespole Szkół Zawodowych im. St. Staszica w Grybowie, wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża 25 maja 2013 r.

Pracował jako wikariusz w parafii pw. Ducha Świętego w Żabnie, sprawował też funkcję wicenotariusza ds. łączności internetowej oraz dekanalnego duszpasterza liturgicznej służby ołtarza w dekanacie Żabno.

W 2016 r. został skierowany na studia specjalistyczne na Wydziale Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Nawarry w Pampelunie w Hiszpanii, które ukończył w 2021, uzyskując tytuł licencjata prawa kanonicznego.

Od tego samego roku pracował jako notariusz w Sądzie Diecezjalnym w Tarnowie, a od 2023 r. także jako kierownik kancelarii tegoż Sądu.

W środę odprawiana jest Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa we Florynce, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSmartfony Apple iPhone 16 Pro w końcu mają obsługiwać szybkie ładowanie. Ale nie aż tak szybkie, jakbyście chcieli
Następny artykułPapież: maszyna nie może decydować o odebraniu człowiekowi życia