A A+ A++

To nazwa konferencja dla osób chorych na stwardnienie rozsiane, która już w ten weekend odbędzie się w Gdańsku. Czego można się podczas niej spodziewać?

Konsultacje ze specjalistami, warsztaty, panele dyskusyjne i prelekcje ekspertów czekają na uczestników kolejnej edycji bezpłatnej konferencji „SM – i co z tego…?”, która 27 i 28 maja odbędzie się w Gdańsku. Wydarzenie dedykowane pacjentom chorującym na stwardnienie rozsiane oraz ich bliskim organizuje Fundacja StwardnienieRozsiane.Info. Partnerem Merytorycznym konferencji jest Klinika Neurologii Dorosłych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Nawet 2,5 tys. Polaków rocznie słyszy diagnozę „stwardnienie rozsiane”. Wielu z nich każdego dnia szuka informacji na temat życia z chorobą, stara się też ułożyć wszystko tak, by z czasem nie rezygnować z pracy czy zainteresowań. Z myślą o pacjentach z SM oraz ich najbliższych Fundacja StwardnienieRozsiane.Info organizacje konferencję „SM – i co z tego…?”. To już czwarta edycja tego wydarzenia. Tym razem odbędzie się ona w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Konferencja zgromadzi liczne grono ekspertów tworzone przez specjalistów z dziedziny neurologii, psychologii, fizjoterapii, dietetyki, ginekologii czy urologii, a także innych ekspertów, np. takich jak trenerka rozwoju i doradczyni kariery.

Lista tematów, które zostaną poruszone w trakcie prelekcji i paneli dyskusyjnych, powstała w toku licznych konsultacji, rozmów i przeprowadzonych ankiet. Organizatorzy wybrali te, które zarówno lekarze, jak i pacjenci oraz ich rodziny wskazywali jako kluczowe kwestie w życiu każdego zdiagnozowanego na SM tj.:

  • Obecna sytuacja pacjentów ze stwardnieniem rozsianym w Polsce.
  • Programy lekowe w SM – aktualne informacje.
  • Leczenie spastyczności w SM.
  • Komunikacja lekarz – pacjent.
  • Znaczenie przestrzegania zaleceń terapeutycznych dla efektywności terapii w stwardnieniu rozsianym.
  • „(Nie)”widzialna strona SM.
  • Zaburzenia poznawcze w stwardnieniu rozsianym.
  • Ciąża i poród w SM.
  • Depresja w SM.

Oprócz licznych prelekcji w programie zaplanowane zostały też panele dyskusyjne, zajęcia warsztatowe oraz indywidualne konsultacje ze specjalistami. Chętni będą mogli skorzystać z nich zarówno w trakcie pierwszego, jak i drugiego dnia konferencji. Dla uczestników (w wybranych dniach i godzinach) dyżurować będą m.in. neurolog, dietetyk, pielęgniarka SM, psycholog, fizjoterapeuta czy ginekolog.

Organizatorzy nie zapomnieli również o rodzinach. Na specjalnie przygotowanych warsztatach z psychologiem, pacjenci i ich bliscy – w kameralnej atmosferze – będą mogli zmierzyć się z tematem emocji (trudnych, tłumionych i zastępczych), których w chorobie nie brakuje. To jednak niejedyne zaplanowane warsztaty. Fundacja zaprasza chętnych również na zajęcia z obszaru: fizjoterapii, depresji czy zaburzeń poznawczych.

Konferencja i odbywające się w jej ramach aktywności są bezpłatne, ale konieczna jest rejestracja poprzez stronę internetową, na której znajdują się także szczegóły dot. wydarzenia: www.smicoztego.pl.

Partnerem Merytorycznym wydarzenia jest Klinika Neurologii Dorosłych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Patronami Honorowymi konferencji są Rzecznik Praw Pacjenta, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, Polskie Towarzystwo Neurologiczne, Polskie Towarzystwo Pielęgniarek Neurologicznych, Rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Marszałek Województwa Pomorskiego, Wojewoda Pomorski, Prezydenci: Gdańska, Gdyni i Sopotu.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Byłam autoholiczką”. Od samochodu można się uzależnić jak od alkoholu lub narkotyku
Następny artykuł[Informacja] Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy