A A+ A++

Wenecja to jeden z najpopularniejszych europejskich kierunków, który co roku gości miliony turystów. Niestety tłumy są tam prawdziwą plagą – nie tylko negatywnie wpływają na środowisko, ale i uprzykrzają życie mieszkańców. Z tego też powodu miasto podejmuje radykalne kroki. 

Zobacz wideo
Tam turyści jeszcze nie latają, a warto. Nieoczywiste kierunki wakacji

Strażnicy wracają do Wenecji

Jak poinformowało internetowe wydanie włoskiej gazety “Il Gazzettino”, w piątek 29 marca do historycznego centrum Wenecji powrócili strażnicy miejskiej przyzwoitości i pozostaną tam aż do 3 listopada. Ich celem jest ujarzmienie niesfornych turystów, którzy nie zawsze potrafią zachowywać się stosownie i z szacunkiem do lokalnych zabytków. Czego lepiej nie robić w trakcie wycieczki do tego popularnego miasta? 

Urlopowicze chętnie zabierają ze sobą jedzenie na wynos, by zjeść posiłek w pięknych okolicznościach. Warto jednak pamiętać, że nie każde miejsce jest do tego odpowiednie. Strażnicy nie pozwalają m.in. na urządzanie pikników w pobliżu mostu Rialto czy schodach Prokuracji Starej. Chcecie odpocząć w oczekiwaniu w kolejce do Dzwonnicy św. Marka? Lepiej nie siadajcie na wspomnianych wcześniej stopniach.

Stróż zawsze delikatnie zaprasza do wstania. To nie tylko kwestia przyzwoitości, ale także porządku publicznego: w obliczu rosnącego przepływu osób zasiadanie w niektórych “punktach krytycznych” oznaczałoby zablokowanie przejścia

– czytamy. 

Opłaty za wstęp do Wenecji

Warto także przypomnieć, że już niebawem turystów czekają duże zmiany. Od 25 kwietnia zostanie wprowadzona opłata w wysokości 5 euro (około 21 zł) za wjazd do Wenecji. Będzie ona dotyczyć jedynie jednodniowych urlopowiczów, którzy odwiedzają miasto na kilka godzin i nie rezerwują noclegu. Burmistrz Luigi Brugnaro informował w mediach społecznościowych, że rozwiązanie będzie formą 30-dniowego eksperymentu w czasie tzw. szczytu turystycznego.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułIntegracja Bybit Card z Google Pay zwiększy wygodę użytkowników z EOG
Następny artykułKandydat PiS chce zatrzymać młodych w Koninie