A A+ A++

W sobotę, 6 maja 2024 roku, mieszkańcy powiatu włocławskiego mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu zorganizowanym przez lokalny samorząd. Święto Powiatu Włocławskiego przyciągnęło wiele osób, które mogły bliżej poznać działalność różnych służb mundurowych, w tym Policji.

Prezentacja sprzętu i działań Policji na Święcie Powiatu

Na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego odbyło się Święto Powiatu Włocławskiego, podczas którego Policja zaprezentowała swój sprzęt transportowy oraz promowała zawód policjanta. Komendant Miejski Policji we Włocławku, nadkom. Robert Murawski, wraz z Pierwszym Zastępcą Komendanta Miejskiego, mł. insp. Jarosławem Stockim, osobiście uczestniczyli w wydarzeniu. Była to doskonała okazja dla mieszkańców, aby zobaczyć z bliska policyjne quady i motocykle oraz dowiedzieć się więcej o codziennej pracy funkcjonariuszy.

Akcje profilaktyczne skierowane do najmłodszych

Dla najmłodszych uczestników przygotowano specjalne atrakcje, które pozwoliły im poczuć się jak prawdziwi technicy kryminalistyki. Dzieci mogły pobrać swoje odciski palców oraz uczestniczyć w różnorodnych zabawach i konkursach edukacyjnych. W ramach działań profilaktycznych, policjanci przekazywali również ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji, ze szczególnym uwzględnieniem bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Informacje dla dorosłych zainteresowanych służbą w Policji

Dorośli uczestnicy również znaleźli coś dla siebie. Na policyjnym stoisku można było uzyskać szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacyjnej do Policji. Funkcjonariusze chętnie odpowiadali na pytania dotyczące specyfiki służby oraz kryteriów, jakie muszą spełniać kandydaci. Była to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o wymaganiach i korzyściach związanych z pracą w Policji.

Wakacyjna akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Wydarzenie wpisywało się również w letnią kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, której celem jest zwiększenie świadomości na temat zasad bezpiecznego wypoczynku w okresie wakacyjnym. Policjanci przypominali uczestnikom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz udzielali porad, jak unikać potencjalnych zagrożeń podczas pobytu nad wodą.

Święto Powiatu Włocławskiego było nie tylko okazją do zabawy i edukacji, ale również do zacieśnienia więzi między mieszkańcami a lokalnymi służbami mundurowymi. Dzięki takim inicjatywom, społeczność ma szansę lepiej poznać i zrozumieć pracę Policji oraz innych służb, które dbają o nasze bezpieczeństwo na co dzień.

Na podst. KMP we Włocławku

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Lato w teatrze” na finał półkolonii w Białych Błotach. Spektakl o hejcie, krytyce, odtrąceniu i samotności
Następny artykułPirelli potwierdziło mieszanki na kolejne wyścigi