A A+ A++

35 nowych studentów Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odebrało 15 września od prezydenta Mariusz Wołosza indeksy.

Inaugurację roku akademickiego 2021/2022 zorganizowano w gościnnych progach Beceku

Po pandemicznym okresie zamknięcia, seniorzy powracają do zorganizowanych form spędzania czasu w stacjonarnej formie. W tym roku na wykłady i zajęcia uczęszczać będzie 562 słuchaczy powyżej 50. roku życia.

– Od wielu lat bytomscy seniorzy udowadniają, że na naukę nigdy nie jest za późno. Pełni energii, ciekawości świata i potrzeby kształcenia jesteście przykładem dla młodszych pokoleń. Życzę Wam zdrowia i niesłabnącej energii z czerpania radości z tworzenia tego miejsca i zdobywania wiedzy – mówił prezydent Mariusz Wołosz.

Joga i języki 

W ofercie uniwersytetu znajdują się wykłady o szerokiej tematyce, począwszy od kultury i sztuki poprzez historię świata, a nawet tę związaną z dziejami naszego regionu.

– Ogromnym zainteresowaniem cieszą się zajęcia ruchowe, takie jak joga czy tai – chi. Nie słabnie też zainteresowanie nauką języków obcych. Lektoraty ruszyły już na początku tygodnia i cieszą się niesłabnącą popularnością – mówi Elżbieta Morgoń- Ochman.  

Warto wspomnieć, że słuchacze Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku angażują się w szereg imprez m. in. o charakterze kulturalnym. Działają tu także grupy plastyczne, fotograficzne czy informatyczne. Dużym zainteresowaniem cieszą się też zajęcia nordic walking. Przy uniwersytecie działa też Internetowe Radio SoVo prowadzone przez seniorów z radiową żyłką.

Wykłady dla wszystkich

W ofercie bytomskiego uniwersytetu znajdują się wykłady o szerokiej tematyce, począwszy od kultury i sztuki poprzez historię świata, a skończywszy na zagadnieniach zdrowotnych. W spotkaniach otwartych mogą brać udział także uczestnicy niebędący słuchaczami bytomskiego uniwersytetu.

Najbliższy otwarty wykład poświęcony psychologii i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami spowodowanymi pandemią, zaplanowano już 24 września o 15.00 w siedzibie Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Powstańców Śląskich 10. Wykład poprowadzi psycholożka dr Katarzyna Popiołek z Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego, z którym bytomski  uniwersytet ściśle współpracuje.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLEGIONOWO. Przebudowa Suwalnej – będzie ruch wahadłowy
Następny artykułGdzie jest Unia z dawnych lat? 75-lecie klubu ze Srebrnej. “Jak strzelali gola, to cały Racibórz o tym wiedział”