Minęło sześć lat od kiedy Śląsk Wrocław rywalizował w europejskich pucharach. Po raz ostatni miało to miejsce w sezonie 2015/16, gdy w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy wrocławianie pokonali NK Celje (1:0, 3:1), jednak w kolejnym etapie przegrali z IFK Goeteborg (0:0, 0:2). W tym sezonie występuje w Lidze Konferencji Europy dzięki zajęciu czwartego miejsca w ekstraklasie.

Finał wstydu na Wembley! Dantejskie sceny, obraz nędzy i rozpaczy [EUROSEKCJA LIVE]

Śląsk Wrocław walczy o awans po raz pierwszy od sześciu lat

Paide Linnameeskond zagwarantowało sobie awans do Ligi Konferencji Europy po zajęciu drugiego miejsca w sezonie 2020 Meistriliigi (estońska ekstraklasa). Jako że w Estonii rozgrywki odbywają się w systemie wiosna-jesień, klub jest już w trakcie sezonu 2021. Obecnie wicelider z zeszłego roku zajmuje trzecie miejsce w tabeli ze stratą sześciu punktów do pierwszej Levadii.

Na kogo Legia i Śląsk mogą trafić w el. europejskich pucharów? Pierwsze wyniki

Pierwsze spotkanie obu drużyn bardzo dobrze zaczęła drużyna Śląska Wrocław. Po 180 sekundach mieli już trzy groźne akcje. W następnych minutach wycofał się z wysokiego pressingu i raził niedokładnością w akcjach ofensywnych. Wrocławianie lepiej grali po zmianie stron. Pierwszego gola wrocławianie strzelili w 67. minucie (Fabian Piasecki). Dziesięć minut później do własnej bramki trafił Wojciech Golla. Zwycięską bramkę Śląsk zdobył w 89. minucie. Z lewej strony dośrodkował Krzysztof Mączyński, a głową z trzech metrów do bramki strzelił Węgier Mark Tamas.

Śląsk Wrocław – Paide Linnameeskond. Gdzie i o której obejrzeć spotkanie? Transmisja TV, stream online

Drugie spotkanie między Śląskiem Wrocław a Paide Linnameeskond odbędzie się w czwartek 15 lipca o godz. 21:00. Mecz zostanie rozegrany na stadionie we Wrocławiu. Transmisję będzie można obejrzeć na antenie Polsacie Sport oraz w serwisie Ipla.tv. Relacja na żywo będzie dostępna na portalu Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.