A A+ A++

Silesia Film i jej kina studyjne to nie tylko budynki z ekranem, które aktualnie znów – niestety – stoją puste i zamknięte dla widzów, ale i społeczność – filmowa rodzina miłośników kina po obu stronach kinowego ekranu.

– Istniejemy – i nie chodzi tu nawet o byt materialny – tylko w symbiozie z widzem. Dlatego jesteśmy wdzięczni za każde wsparcie, jakie widzowie nam okazują i robimy wszystko, by podczas tego trudnego dla branży kinowej czasu nie tracić kontaktu z widzem i by widz nie tracił kontaktu z dobrym kinem – podkreślają organizatorzy.

Wirtualne kino, podcasty, porady

Przede wszystkim Silesia Film zaprasza do odwiedzania wirtualnej sali Kina Światowid na MOJEeKINO.pl. To platforma, która powstała podczas pierwszego lockdownu wspólnym wysiłkiem Stowarzyszenia Kin Studyjnych przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Od blisko pół roku można za jej pośrednictwem oglądać najlepsze filmy artystyczne z całego świata. Wybierając przy zakupie biletu na platformie MOJEeKINO.pl Kino Światowid – widzowie realnie i materialnie wspierają nie tylko to kino, ale i pozostałe kina studyjne Silesia Film, czyli Kosmos, Rialto, Bałtyk i Janosik.

Warto też posłuchać o dobrym kinie. W ramach programu „Kultura w sieci” Narodowego Centrum Kultury Silesia Film przygotowała projekt #silesiafilmmovi, w skład którego wchodzą dwa podcasty “Dzieci czują kino” – siedmioodcinkowa seria dla najmłodszych i “Kino ma głos” do dorosłych w formule spotkania dwóch osobowości. Wszystkie odcinki dostępne są w sieci do posłuchania na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts i na Youtube.

Ponadto w serwisie YouTube znajdą filmowe cykle edukacyjne dla dzieci: FILMOWE PODRÓŻE Z LISKIEM i DOMOWE STUDIO FILMOWE.

Przez telefon o filmach

Natomiast dla wszystkich tych – a w szczególności dla seniorów – którzy potrzebują kontaktu, rozmowy, nie tylko o kinie, kina Silesia Film uruchomiły akcję “Łączymy z dobrym kinem”. Pracownicy Kina Światowid, Kina Kosmos, Kinoteatru Rialto w Katowicach, Kina Janosik w Żywcu czy Kina Bałtyk w Raciborzu czekają na widzów pod specjalnymi numerami telefonów gotowi służyć radą, pomocą i dobrym słowem: doradzą, jak kupić bilet do wirtualnej sali Kina Światowid, porozmawiają o ulubionych filmach, ale też pomogą w dostępie od informacji kluczowych dla codziennego funkcjonowania w obecnej sytuacji.

Informacje o dyżurach telefonicznych i numerach telefonów można znaleźć na stronie internetowej www.silesiafilm.com i w mediach społecznościowych.

Kina są zamknięte, ale praca wre. Pracownicy SF przygotowują kilka projektów, dzięki którym widzowie będą mogli wspierać swoje ulubione kina nie tylko duchowo, ale w wymiarze nieco bardziej realnym – m.in. gadżety, publikację dla najmłodszych miłośników kina czy audiobook. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSpektakl “Sztuka bez babci” – fotoreportaż
Następny artykułXbox Series X i S – problemy z dostępnością konsol nawet do wiosny