W piątkowy wieczór w siatkarskich derbach drugoligowych rozgrywek siatkarzy zwyciężyli krośnianie. Niespodzianki nie było, bo to właśnie gospodarze byli faworytami i faworyt nie zawiódł.

Pierwszy set do 15, w drugim siatkarze z Jasła stawili większy opór – wygrana gospodarzy do 22, trzeci i ostatni set to gra na przewagi, ale i tym razem lepsi okazali się gospodarze – wygrana krośnieńskiej drużyny do 24 zakończyła pojedynek. W całym spotkaniu 3:0 (25:15, 25:22, 26:24) i 3 kolejne punkty w ligowych zmaganiach tegorocznego sezonu zostały dopisane na konto zespołu z Krosna.

Gratulacje dla wszystkich siatkarzy. Tylko lider z Jaworzna pokonał do tej pory Karpaty. Krośnianie zajmują w tabeli drugą lokatę.

Za tydzień siatkarze zagrają wyjazdowe spotkanie z Sędziszowem. To trudny teren i niewygodny przeciwnik. Drużyna Extransu zajmuje w tabeli 5. lokatę ze stratą 7 punktów do Karpat. Na pewno nie odpuści i stawi drużynie z Krosna wysokie wymagania. Siatkarze liczą na kolejne punkty w trwającym sezonie.

Źródło: Karpaty Krosno

Zdjęcia: Ireneusz Sieniawski