Gdy wydawało się, że Real Madryt zejdzie do szatni na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem w El Clasico, piłkę do siatki wpakował Sergi Roberto.

Lepiej w ten mecz weszła FC Barcelona. Stworzyła kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola, ale nie była w stanie pokonać Courtois. I wtedy niespodziewanie na prowadzenie wyszedł Real Madryt. W 9. minucie spotkania Vinicius Junior chciał dośrodkować głęboko w pole karne. Piłka po drodze trafiła w głowę Araujo, żeby chwilę później wylądować w siatce. I mieliśmy 1:0 dla „Królewskich”.

Barca zdążyła odpowiedzieć tuż przed przerwą. W polu karnym Realu zrobiło się ogromne zamieszanie i chaos, w którym najlepiej odnalazł się Sergi Roberto. I na tablicy wyników widnieje rezultat 1:1.

Tu kompilacja interwencji Thibaut Courtois z pierwszej połowy.