Obie drużyny przystępowały do tego spotkania po długiej przerwie od ligowego grania. Wicemistrzowie Anglii poprzednie spotkanie w Premier League rozegrali 3 września z Evertonem, natomiast Brighton dzień później grał z Leicester. Zespół Juergena Kloppa miał jednak po drodze dwa starcia w Lidze Mistrzów – z Napoli (1:4) i Ajaxem Amsterdam (2:1).

Od lat 90. zarobki piłkarzy w Wielkiej Brytanii wzrosły 1500 proc. Jak to możliwe?

Arsenal dominuje w derbach Londynu. Brutalny atak i czerwona kartka Royala

Dwa szybkie ciosy Brighton i odpowiedź Liverpoolu. Sensacja w Premier League

Wyższa pozycja gości w ligowej tabeli znalazła swoje odzwierciedlenie w pierwszych 20 minutach spotkania. W tym czasie ekipa prowadzona przez Roberto De Zerbiego zadała dwa ciosy, a ich autorem był Leandro Trossard. Reprezentant Belgii dwukrotnie nie dał szans Alissonowi Beckerowi, dzięki czemu Brighton niespodziewanie prowadził 2:0.

Liverpool miał znaczącą przewagę i odrabianie strat, rozpoczął jeszcze przed zejściem piłkarzy do szatni. W 33. minucie Mohamed Salah dograł do Roberto Firmino, a ten sprytnie znalazł drogę do siatki i trafił na 1:2. Zawodnicy obu drużyn długo czekali na werdykt VAR-u z uwagi na możliwą pozycję spaloną Egipcjanina, ale ostatecznie zaliczono to trafienie.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Po przerwie gospodarze nie forsowali tempa, ale zdołali odrobić straty sprzed przerwy z nawiązką. W 54. minucie Roberto Firmino strzelił drugą bramkę, wykorzystując dobre podanie od Luisa Diaza, a dziewięć minut później sporego pecha miał Adam Webster, który pechowo skierował piłkę do własnej bramki.

Choć Liverpool kontrolował przebieg spotkania, goście nie zamierzali się poddawać w pościgu o bramkę wyrównującą. Udało się to w 84. minucie – po sporym kiksie Virgila van Dijka do piłki dotarł Leandro Trossard, który niezbyt czystym, ale skutecznym strzałem po raz trzeci w tym meczu pokonał Alissona Beckera.

screen twitter/Canal+SportGigantyczne emocje w Zabrzu. Pięć bramek i liczne zwroty akcji

Po tym remisie drużyna Juergena Kloppa zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 10 punktów. Goście są na wysokim, czwartym miejscu. W następnej kolejce obie drużyny czekają bardzo trudne zadania. Liverpool zagra na wyjeździe z będącym w świetnej formie Arsenalem, natomiast Brighton zagra u siebie z Tottenhamem.

Liverpool 3:3 Brighton

Bramki: Roberto Firmino 33′ i 54′, Adam Webster (sam.) 53′ –  Leandro Trossard 4′, 17′ i 83′