A A+ A++

Radosław Sikorski i Anne Applebaum poznali się dzięki pracy. W latach 80. byli w innych związkach, jednak już podczas pierwszego spotkania między nimi zaiskrzyło. Anne Applebaum była jedną z zagranicznych dziennikarek, które obserwowały wizytę Helmuta Kohla w Warszawie. W tym samym momencie w mediach pojawiła się informacja o zawaleniu się muru berlińskiego. Opowiedział o tym dziennikarz, Krzysztof Leski.

– Stało się jasne, że nie ma co tu robić, że trzeba jak najszybciej dotrzeć do Berlina. Postanowiliśmy pojechać autem nowo nabytym przez Anne za bodajże 9 tys. baksów. Zwało się daihatsu charade. I to ja miałem prowadzić – mówił.

Tak też się stało. Krzysztof Leski prowadził auto, kiedy na tylnych siedzeniach siedzieli Anne Applebaum i Radosław Sikorski. To wtedy doszło do ich pierwszego spotkania.

Anne Applebaum i Radosław Sikorski są małżeństwem od ponad 30 lat

Anne Applebaum i Radosław Sikorski pobrali się w 1992 roku. Z ich ślubem wiąże się ciekawa i dość tajemnicza sprawa, dotycząca rodziny Applebaum oraz pewnej rzeczy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak się okazuje, Anne Applebaum poszła do ślubu w starej sukni, która należy do jej rodziny. Dziennikarka nie zdecydowała się na nową, w odróżnieniu od swoich sióstr.

– Ludzie się pobierają w różnych oryginalnych miejscach, na pustyni, w górach, na plaży, a ja miałam replikę z wesela moich rodziców w ich ogrodzie. Mama wyprodukowała całe to wesele, absolutnie wszystko było jej, począwszy od sukni, którą byłam zachwycona. (…) Mama ją miała, idąc do ślubu, jej siostra też, jeszcze pół roku temu moja kuzynka ją włożyła na swój ślub. Tylko moje siostry się uparły, że jej nie założą – mówiła Anne Applebaum na łamach książki “Matka Polka. Anne Applebaum w rozmowie z Pawłem Potoroczynem”.

Żyją z dala od blasku fleszy

Anne Applebaum i Radosław Sikorski tworzą szczęśliwą rodzinę wraz z dwoma synami: Aleksandrem i Tadeuszem. Od wielu lat żyją w dworku z 1860 roku w Chobielinie w woj. kujawsko-pomorskim, który odrestaurowano w latach 1989-1999. Sikorski go uratował.

– Zgniłe podłogi, zamiast okien – dziury, walące się stropy, zdezelowane schody. W miejscu ogrodu był chlew, a ściślej mówiąc, jakieś jego resztki. Totalna ruina – opowiadała Anne Applebaum kilka lat temu w wywiadzie dla “Gazety Wyborczej”.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNie ma wagarów od bezpieczeństwa na torach
Następny artykułWielkanocny Jarmark odbył się w Łukowie