A A+ A++


– REKLAMA –

Radni Józef Gawron oraz Piotr Ćwik, odeszli ze struktur PiS. Radni Sejmiku Małopolskiego wczoraj w nocy poinformowali o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych. Decyzja to pokłosie sporu w strukturach partii. Był on widoczny szczególnie podczas wyboru Marszałka Małopolski.

Wczoraj w nocy obaj politycy poinformowali za pośrednictwem Fb o odejściu z PiS.

Chciałbym Państwa poinformować, że z dniem 8.07 br. złożyłem rezygnację z członkostwa w partii Prawo i Sprawiedliwość. Moja rezygnacja ma związek z ostatnimi wydarzeniami w Sejmiku Województwa Małopolskiego. Jako radny bezpartyjny zamierzam nadal pracować dla Województwa i pozostaje otwarty na potrzeby Małopolan – napisał Józef Gawron.

Piotr Ćwik zamieścił z kolei informację tłumaczącą powody decyzji, odnosząc się także do faktu, iż przez chwilę był kandydatem PiS na fotel marszałka.

Nie było moją intencją starać się o funkcję marszałka województwa, ani też o funkcję członka zarządu, co wyraziłem wyraźnie m.in. podczas posiedzenia klubu, gdy byłem o to pytany. Zgłoszenie mojej kandydatury w dniu 4 lipca, na kolejnej sesji sejmiku, podczas kolejnej próby wyboru marszałka, było podyktowane tylko koniecznością przełamania impasu i zwróceniem uwagi na potrzebę zmiany kandydata na marszałka(…).

Na koniec zaznaczył „Warto być przyzwoitym. Zawsze! Zgadzam się z tymi, którzy tak twierdzą. Warto też pamiętać, że początkiem przyzwoitości jest dialog i wzajemny szacunek!”

A co na to opozycja?

Radny Krzysztof Nowak z PO – prorokuje rewolucję:

– Jesień będzie u nich gorąca, bo jak szepcze się na sejmikowych korytarzach wkrótce ktoś rzuci rękawicę Jarosławowi Kaczyńskiemu!


Kliknij i dodaj komentarz


Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMix Dekad, czyli muzyczna podróż na Placu Paderewskiego
Następny artykułMIKOŁAJKI: Strażacy uratowali zaplątane w żyłkę łabędzie