A A+ A++

Second home to rozwiązanie, które już od jakiegoś czasu stało się modne i pożądane w wielu państwach w Europie. Od czasów pandemii, Polacy zaczęli szukać różnych sposobów na pracę zdalną poza domem i jednocześnie miejsca na odpoczynek, dzięki czemu trend ten zaczął się rozwijać także u nas. Czym dokładnie jest second home i jakie niesie ze sobą korzyści?

Autor: housemarket.pl 29 czerwca 2022 10:27

  • Rynek second home w Polsce nabiera tempa.
  • Second home jest wielofunkcyjny, może służyć nie tylko do wypoczynku, ale być też miejscem pracy zdalnej, spotkań z rodziną i przyjaciółmi.
  • Second home rozpatrywany jest również w kategoriach inwestycyjnych. Zakup takiego lokalu – zwłaszcza położonego w atrakcyjnej lokalizacji – może przynieść zysk.

Trend coraz popularniejszy w Polsce

Coraz więcej Polaków szuka spokojnego miejsca na urlop, weekendowy wypoczynek w górach lub nad jeziorem i pragnie na chwilę wyrwać się od codziennego zgiełku, jakie niesie za sobą życie w mieście. Jedno lub dwutygodniowy urlop podczas wakacji staje się dla nich niewystarczający, by mogli dostatecznie odpocząć i zregenerować siły.

Idąc za trendem z Zachodu, który szybko rozprzestrzenił się w całej Europie i poza nią, Polacy zaczęli podążać za poszukiwaniami miejsca, do którego będą mogli wracać w dni wolne i weekendy lub nawet wyjechać na kilka tygodni, pozostając w otoczeniu przyrody, we własnej, bezpiecznej przystani. Dodatkowo praca zdalna, która od czasów pandemii jest coraz bardziej popularna, bardzo im to ułatwia. Dzięki temu mogą połączyć przyjemne z pożytecznym, łapiąc tym samym potrzebny balans.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czym jest second home?

Second home jest odpowiedzią na wszystkie powyższe potrzeby. Daje możliwość stworzenia własnego miejsca relaksu, do którego można przyjechać w dowolnym momencie w ciągu całego roku. To swego rodzaju drugi, wakacyjny, najczęściej znacznie mniejszy dom (od tego, w którym żyjemy na co dzień), w którym chce się spędzać wolny czas, wypoczywać w dni wolne od pracy i ładować baterie będąc blisko przyrody. Można także w ten sposób spędzić cały urlop, ponieważ najczęściej lokalizacja takiego domku, to spokojny, oddalony od miasta, zielony teren – np. nad morzem, jeziorem, rzeką, przy lesie lub nieopodal gór.

Second home jest wielofunkcyjny, może służyć nie tylko do błogiego relaksu, ale być miejscem pracy zdalnej, spotkań z rodziną i przyjaciółmi, opcją na wynajem – kiedy nie korzystasz sam, możesz wynająć tę przestrzeń i na niej zarabiać. Osoby, które mają taką możliwość, chętnie wyjeżdżają na dłużej, aby pracować z dala od miejskiego zgiełku. Dzięki temu po godzinach pracy mogą korzystać z uroków natury i odpocząć.

„Drugi dom” – miejsce do odpoczynku oraz inwestycja

Myśląc o second home, można wziąć pod uwagę dwa jego aspekty. Pierwszym z nich jest stworzenie własnej enklawy spokoju, miejsca idealnego na wyjazdy. Drugą opcją jest inwestycja w tego rodzaju drugi, niewielki domek, który będzie bardzo ergonomiczny w utrzymaniu.

– Coraz więcej osób, w tym inwestorzy, decyduje się na ulokowanie finansów właśnie w tego rodzaju mniejsze, modułowe domki, świetnie nadające się na wakacyjne wyjazdy oraz całoroczne wypady weekendowe. Zamiast trzymać oszczędności na lokatach, wolą zainwestować je w obiekt usytuowany w miejscu, które będzie dla nich atrakcyjne pod względem wypoczynku. Przy okazji nie blokuje ich to kosztowo podczas planowania wakacji poza granicami naszego kraju, ze względu na szersze możliwości związane na przykład z wynajmem domku podczas nieobecności – mówi Rafał Nowakowski, prezes CubeEco.

Inwestycja ta może sięgać także znacznie szerzej – idąc o krok dalej, można zainwestować w więcej niż jeden domek i postawić wszystkie niedaleko siebie, na jednej działce, a do tego w pięknych okolicznościach przyrody, np. na Mazurach lub nad morzem. Stawiając trzy lub cztery takie niewielkie obiekty, z jednego można korzystać prywatnie, a pozostałe przeznaczyć pod wynajem turystyczny. Dzięki takiemu rozwiązaniu powstaje dodatkowa opcja na uzyskanie dodatkowego, długoterminowego dochodu z wynajmu.

Second home to trend, który coraz dynamiczniej rozwija się w Polsce i zyskuje coraz szerszą rzeszę fanów.

Jest to zarówno korzystne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć własne miejsce na wakacje, bez konieczności rezerwacji, jak i dla poszukujących sposobu na ulokowanie nadwyżki kapitału i długoterminową inwestycję związaną z wynajmem. Z tego powodu warto rozważyć tego rodzaju udogodnienie i czerpać z niego podwójne korzyści – przez cały rok

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułEwa Minge napisała powieść sensacyjną. Jest inspirowana prawdziwą historią
Następny artykułKolizja w Sławie