A A+ A++

W Polsce stwierdzono około 450 gatunków ptaków, z czego około 230 wyprowadza u nas lęgi. A co wiemy o ich życiu, o tym jak sobie radzą, jakie mają zwyczaje i zachowania? Każdy gatunek to inna strategia życia, inne zachowanie, inne problemy i troski. Nie sposób tego opowiedzieć na jednym wykładzie. Dlatego podczas styczniowego SCIENCE CAFE skupimy się na kilku gatunkach, które żyją blisko ludzi. Na ptakach, które mijamy niemal codziennie, idąc do pracy. Jak żyją, jak sobie radzą i jakie jest ich znaczenie w środowisku naturalnym? W środowisku, które dzielą z nami. O tym opowie 21 stycznia ornitolog Jakub Typiak. Zapraszamy na ptasie opowieści!

Prowadzenie: Jakub Typiak – ornitolog i popularyzator wiedzy na temat ptaków i sposobów ich ochrony. Uczestniczył w działaniach Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków oraz Grupy Badawczej Ptaków Wodnych KULING. Na piątym roku studiów rozpoczął pracę w Krajowej Centrali Obrączkowania Muzeum i Instytutu Zoologii PAN. Od 2018 roku jest freelancerem i uczestniczy w badaniach ptaków w związku z realizacją różnego rodzaju inwestycji. Ponadto prowadzi wykłady i zajęcia dotyczące ochrony ptaków w najbliższym otoczeniu człowieka. Swoją pasję stara się zaszczepić w innych poprzez prowadzenie kanału w serwisie YouTube pod nazwą Ptasia Strefa.
wiek 18+

Termin 21 stycznia 2024 | godz. 16:00
Bilety 20 zł | 10 zł z Kartą Gdynia Senior plus

Wydarzenie dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach programu “Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki “Nieformalne spotkania z naukowcami i innowatorami – cykl 24 wydarzeń SCIENCE CAFE (2022-2024)”.




Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWarsztaty rodzinne. W świecie podwodnych eksperymentów 3+
Następny artykułKonsultacje eksperckie – rzecznik patentowy