O godzinie 18:45 rozegrane zostały pierwsze cztery mecze rewanżowe 1/8 finału Ligi Europy. Zgodnie z oczekiwaniami awans do najlepszej ósemki rozgrywek wywalczyły AC Milan, Olympique Marsylia, Benfica oraz West Ham United.

Reprezentacja Polski bez Lewandowskiego? Polacy mówią, jak jest

Blisko gigantycznej sensacji w Lidze Europy. Polak zadebiutował w barwach Liverpoolu

Opisywanie spotkań rozpoczętych o 21:00 trzeba rozpocząć od szalonego meczu z udziałem Bayeru Leverkusen. Karabach Agdam prowadził 1:0, stracił jednego zawodnika, a po chwili zdobył gola na 2:0! Wtedy gospodarze wzięli się za odrabianie strat. W 72. minucie było już tylko 1:2, aż przyszedł doliczony czas gry, w którym Patrick Schick zdobył dwie bramki i dał Bayerowi awans do ćwierćfinału. Tym samym piłkarze Xabiego Alonso pozostają niepokonani w tym sezonu już od 37 spotkań.

Z kolei Liverpool urządził sobie kolejny konkurs strzelecki. Przed tygodniem piłkarze Juergena Kloppa wygrali w Pradze 5:1. U siebie spisali się jeszcze lepiej i wygrali 6:1. “The Reds” prowadzili 4:0 już po 14. minutach! W 74. minucie na boisku pojawił się Mateusz Musiałowski, który zmienił Bobby’ego Clarka. Była to wielka chwila dla 20-latka, nazywanego z uwagi na talent na Wyspach Brytyjskich “polskim Messim”. Musiałowski wreszcie otrzymał szansę debiutu w dorosłym zespole Liverpoolu, jednak wtedy już piłkarze Kloppa grali spokojniej i nie parli z całą mocą po kolejne bramki.

W pozostałych dwóch spotkaniach Brighton było stać na skromną wygraną 1:0 z AS Romą, ale na nic się to zdało, gdyż przed tygodniem zespół z Rzymu wygrał u siebie 4:0. 74 minuty rozegrał w tym meczu Nicola Zalewski, a Jakub Moder przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Awans do kolejnej fazy wywalczyła także Atalanta, która wygrała u siebie 2:1 ze Sportingiem, a w całym dwumeczu 3:2.