Ponad 30 tys. zł na wypoczynek dzieci udało się zebrać dzięki niedzielnemu (25 września) Wielkiemu Meczowi Charytatywnemu w Bydgoszczy. Samorządowcy pokonali dziennikarzy 7:4.

To był szósty taki pojedynek, poprzedni odbył się w 2019 r. – Cieszę się, że udało nam się wrócić po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa – mówi Łukasz Krupa, szef promocji bydgoskiego ratusza, który w 2015 r. jeszcze jako poseł wpadł na pomysł zorganizowania sportowej rywalizacji w szczytnym celu.

Bilans tych spotkań jest korzystny dla dziennikarzy, którzy wygrali trzy razy, raz zremisowali i raz przegrali. Odkąd jednak w drużynie samorządowców pojawili się reprezentanci całej Metropolii Bydgoszcz, to ta drużyna zaczęła nadawać ton wydarzeniom na boisku. Tak było też w niedzielę (25 września) na stadionie przy ul. Sielskiej w Fordonie. Od początku prowadził dużo liczniejszy – co było widać na ławce rezerwowych – zespół przedstawicieli samorządów: do przerwy prowadził 4:2, by ostatecznie zwyciężyć 7:4.