A A+ A++

Gdy przyczyną braku podejmowania zatrudnienia przez rodzica jest nauka w szkole, a nie konieczność opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem, nie przysługuje mu świadczenie pielęgnacyjne.

Świadczenie pielęgnacyjne to wsparcie rekompensujące utratę możliwości zarobkowania ze względu na sprawowanie stałej opieki nad niepełnosprawną osobą, a nie świadczenie z tytułu bycia rodzicem dziecka niepełnosprawnego. Takie jest sedno wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Wniosek o przyznanie wsparcia złożyła matka, która poinformowała, że uczęszcza do technikum i jednocześnie sprawuje opiekę nad synem. Oświadczyła, że nauka nie koliduje ze sprawowaną opieką, a w trakcie jej nieobecności z powodu nauki w szkole dzieckiem zajmuje się babcia. Wcześniej to babcia otrzymywała świadczenie, bo matka była niepełnoletnia, a ojciec jest nieznany. Wójt odmówił jednak młodej mamie świadczenia ze względu na kontynuowanie nauki oraz brak związku przyczynowo-skutkowego między rezygnacją z pracy (lub jej niepodejmowaniem) a sprawowaniem opieki.

Czytaj także:

Wnuczka opiekująca się dziadkiem dostanie świadczenie pielęgnacyjne – wyrok WSA

Matka zło…

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŻużel. Grand Prix. Janowski ma regularność arcymistrzów, a Zmarzlik klasę (komentarz)
Następny artykułTokio 2020. Polscy pływacy błędnie zgłoszeni na igrzyska. Ich występ jest zagrożony