A A+ A++

To nie będą tylko transmisje koncertów, jakie znamy z filharmonii – mówi kurator Sacrum Profanum, Krzysztof Pietraszewski. – To może być forma nawiązująca do seansu relaksacyjnego, gry komputerowej, a nawet relacji sportowej.

Przy okazji 18. edycji – przebiegającej pod hasłem „Młodość” – krakowski festiwal Sacrum Profanum chce zaproponować słuchaczom nową jakość: koncert inspirowany popularnym w sieci zjawiskiem ASMR, program interaktywny inspirowany serialem „Black Mirror”, występ nawiązujący do zmagań sportowców. I tak dalej. Decyzja dotycząca przesunięcia całego programu do sieci – bez planu B – podjęta została w kwietniu i okazała się słuszna. – Wciąż nie wiemy, jak będzie wyglądał listopad, ale przynajmniej ja wiem, jak będzie wyglądał festiwal – mówi Krzysztof Pietraszewski. – Zaczęliśmy patrzeć na to jako na szansę zrobienia festiwalu w sieci i tylko w sieci, z całym dobrodziejstwem tego inwentarza.

O tym, czy to jeszcze koncerty, czy już może wydarzenia online, co można zaproponować słuchaczom muzyki współczesnej w nowej formie i jaka jest w ogóle przyszłość tej dziedziny, kurator festiwalu opowiedział Bartkowi Chacińskiemu.

Ten odcinek należy do osobnej serii podkastów o historii Sacrum Profanum, przygotowanych przez „Politykę” wspólnie z Krakowskim Biurem Festiwalowym. Pozostałych można posłuchać na kanałach festiwalowych, m.in. w serwisie Spotify. O festiwalu pisała także Dorota Szwarcman.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułProkuratura Krajowa reaguje na protesty!
Następny artykuł8 listopada odbędzie się w Mielcu 3. Bieg Niepodległości. Ostatnie miejsca!