Spotkanie Albania – Polska zakończyło się wygraną naszego zespołu (1:0), ale też ogromnymi kontrowersjami w związku z zachowaniem kibiców w Tiranie. Jakub Kwiatkowski zdradził TVP, jak to wyglądało z perspektywy drużyny.

Dominika Pawlik

PAP
/ Leszek Szymański
/ Na zdjęciu: Jakub Kwiatkowski

Do zamieszania doszło po golu Karola Świderskiego. Polski piłkarz cieszył się ze zdobytej bramki, a rozjuszeni kibice zaczęli w stronę boiska rzucać butelkami wody, a nawet zapalniczkami. Sędzia przerwał spotkanie, obie ekipy poszły do szatni.

Okazuje się, że reprezentanci Polski… chcieli grać. – To nie była nasza decyzja, że zeszliśmy z boiska. Sędzia o tym zdecydował. Trwały rozmowy, mieliśmy czekać aż kibice się uspokoją. Były rozmowy z policją. Ostatecznie spiker zwrócił się z apelem do publiczności. Gdyby jakiś przedmiot poleciał jeszcze z trybun, to spotkanie ponownie by przerwano. Wtedy groziłby Albanii walkower – mówił w rozmowie z TVP Sport Jakub Kwiatkowski, rzecznik kadry.

– W żadnym momencie nie było z naszej strony presji na sędziego, by mecz był przerwany. Mówiliśmy, że chcemy grać. Decyzja została podjęta wspólnie z komisarzem, który decyduje w tego typu sprawach – podkreślił.

Ostatecznie oba zespoły powróciły na boisko i udało się bez problemu dokończyć spotkanie. Polska wygrała z Albanią 1:0. Jeszcze podczas pomeczowych wywiadów z trybun leciały butelki.