A A+ A++

Na stronie alert.rcb.gov.pl można znaleźć poradniki o sposobach unikania zagrożeń i zasadach postępowania, gdy do nich dojdzie. Są również w języku angielskim i ukraińskim.

Infografiki RCB

Natomiast infografiki w sposób syntetyczny pokazują, jak postępować w przypadku danego zagrożenia – np. co zrobić, gdy doszło do poparzenia kwasem, jak postępować w przypadku kontaktu skóry z zasadą oraz jak się zachować w obliczu zagrożenia biologicznego czy zarażenia eksplozją.

Plecak ewakuacyjny nie tylko dla preppersa

RCB podpowiada także, by mieć przygotowany tzw. plecak ewakuacyjny. 

Ze strony RCB możecie pobrać i wydrukować checklistę, pomocną w jego przygotowaniu. 

Zagraj w zagrożenie 

Do każdego zagrożenia przygotowano również animację. Podobnie jak infografiki, filmiki te zawierają podstawową wiedzę: czym jest dane zagrożenie i jak postępować w przypadku jego wystąpienia.

Z myślą o najmłodszych odbiorcach przygotowano gry edukacyjne. Uczestnik zdobywa wiedzę z danego obszaru zagrożeń CBRNE i od razu może ją sprawdzić. Aby przejść do następnego etapu, trzeba poprawnie odpowiedzieć na pytania. W przypadku błędnej odpowiedzi gracz proszony jest o powtórny wybór odpowiedzi.

Zaangażowani w edukowanie 

Akcja została przygotowana z wykorzystaniem Funduszy Norweskich, we współpracy z takimi instytucjami jak: Państwowa Agencja Atomistyki, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Komenda Główna Policji, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Główny Inspektorat Weterynarii, Główny Inspektorat Sanitarny.


Zobacz również

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZeznania podatkowe – jakie błędy popełniamy najczęściej? O czym pamiętać?
Następny artykułЧарльз III впервые за долгое время появился на публике