“Czerwone Diabły” od początku przeważały. Już w szóstej minucie groźnie uderzał Tyrell Malacia, ale Wayne Hennessey zdołał odbić piłkę.

Gospodarze się jednak nie poddawali i w 19. minucie wyszli na prowadzenie. Z rzutu rożnego, po ziemi, w pole karne, zagrywał Christian Eriksen. Na bliższy słupek zbiegł Marcus Rashford i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza.

Już trzy minuty później podopieczni Erika ten Haga podwyższyli prowadzenie. Tym razem Rahsford asystował, a do siatki trafił Anthony Martial.

Później piłkarze Manchesteru United trochę spuścili z tonu. W końcówce pierwszej połowy piłka nawet wpadła do ich bramki.

VAR zdecydował. Nottingham Forest nie potrafiło nawiązać walki

Po wrzutce z rzutu wolnego, głową uderzał Ryan Yates. Piłka otarła się jeszcze o nogę Willy’ego Boly’ego i znalazła się w siatce. VAR jednak nie pozostawił wątpliwości – Iworyjczyk był na spalonym, więc trafienie nie zostało uznane.

W drugiej połowie nie było już tak ciekawie. Zrobiło się jednostronne widowisko. Piłkarze z Manchesteru mieli jeszcze kilka dobrych okazji, ale długo nie potrafili kolejny raz pokonać bramkarza. Udało się to dopiero w 87. minucie, gdy Fred zakończył szybką akcję, ustalając wynik.

Składy drużyn

Statystyki meczu

Posiadanie piłki

Strzały celne

Strzały niecelne

Strzały zablokowane

Manchester United – Liverpool FC 4-0 – SKRÓT. WIDEO (Polsat Sport)/Polsat Sport/Polsat Sport … czytaj dalej