A A+ A++

W niedzielę wczesnym popołudniem na stadionie w Rudzie Pilczyckiej odbyły się już 27 zawody strażacko-pożarnicze organizowane przez dwie gminy: Radoszyce oraz Słupia Konecka.  I chociaż zawody są jedne to zwycięzców co roku mamy dwóch – po jednej drużynie na gminę. Tym razem najlepszymi okazali się druhowie z Rudy Pilczyckiej oraz z Jakimowic. 

REKLAMA

REKLAMA

W poniedziałek zaprezentujemy Wam relację wideo z tych zawodów. 

Strażacy tradycyjnie rywalizowali w sztafecie, a następnie w ćwiczeniu bojowym. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali zaś: st. bryg. Adam Zieliński (przewodniczący), mł. bryg. Robert Pałosz, mł. asp. Kamil Lisiewicz, mł. asp. Daniel Matuszewski. W sędziowaniu pomagali także komendanci gminni, którzy pełnili funkcje startowych: Łukasz Janiszewski z Radoszyc i Mateusz Zając z Słupi Koneckiej.

W sumie w rywalizacji udział wzięło siedem drużyn pożarniczych – trzy z gminy Słupia Konecka i cztery z gminy Radoszcye. Wystartowała pokazowo także młodzieżowa drużyna pożarnicza z Rudy Pilczyckiej.

Po przeliczeniu czasów kolejność ukształtowała się następująco:

Klasyfikacje końcowe: 

Gmina Słupia Konecka:

  1. OSP Ruda Pilczycka 110,9 s
  2. OSP Słupia 114,3 s
  3. OSP Mnin – czas powyżej 3 minut

Gmina Radoszyce:

  1. OSP Jakimowice 84,9 s
  2. OSP Radoszyce 92, 7 s
  3. OSP Węgrzyn 94,7 s
  4. OSP Wilczkowice 97,1 s

Do druhów z najlepszymi życzeniami przemówili: wójt gminy Słupia Konecka Robert Wielgopolan, starosta konecki Grzegorz Piec oraz prezes związku OSP w gminie Radoszyce Wiesław Basiak.

„Serdecznie gratuluję wyszkolenia i sprawności. Przyda Wam się nie tylko w  Waszej działalności OSP, ale i w życiu prywatnym. Okazało się, że gospodarze dziś nie byli zbyt gościnni, zabrali pierwsze miejsce. Jeszcze raz wszystkim gratuluję i do zobaczenia na następnych zawodach” – mówił starosta Grzegorz Piec.

„To już po raz 27 sąsiedzi się szanują. Szanuje się straż z terenu miasta i gminy Radoszyce z sąsiadami z terenu gminy Słupia Konecka. 27  raz naprzemiennie takie zawody odbywamy. Nie ma tutaj w tych zawodach przegranych, są sami wygrani” – przemawiał Wiesław Basiak.

Oprócz wspomnianych w wydarzeniu uczestniczyli też inni przedstawiciele władzy: wicestarosta Jarosław Staciwa, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Radoszyce Jacek Zaleśny, zastępczyni wójta Słupi Anna Kołodziejczyk.

Zdjęcia:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKibice Polonii opłakują śmierć swojego kolegi
Następny artykułPochmurna pogoda nie przeszkadzała turystom w Sielpi [fotogaleria]