Trzy minuty – tyle trwało szczęście Ekwadoru w drugiej połowie spotkania z Senegalem.

Kiedy w 68 minucie Moises Caicedo zdobył wyrównującą bramkę dla piłkarzy z Ameryki Południowej wydawało się, że to oni zapewnią sobie awans do kolejnej rundy Mistrzostw Świata. Senegal odpowiedział jednak bardzo szybko. W 70 minucie piłkę w siatce Ekwadorczyków umieścił obrońca Chelsea Kalidou Koulibaly i odarł żółto-niebieskich z marzeń o drugim miejscu w grupie.

Pierwsze, po zwycięstwie nad Katarem, zapewniła sobie Holandia.

Grupa A: Ekwador – Senegal 1:2 (0:1).

Bramki: 0:1 Ismaila Sarr (44-karny), 1:1 Moises Caicedo (68), 1:2 Kalidou Koulibaly (70).

Żółta kartka – Senegal: Idrissa Gana Gueye.

Sędzia: Clement Turpin (Francja). Widzów 44 569.

Ekwador: Hernan Galindez – Angelo Preciado (85. Jackson Porozo), Felix Torres, Piero Hincapie, Pervis Estupinan – Carlos Gruezo (46. Jose Cifuentes), Alan Franco (46. Jeremy Sarmiento), Moises Caicedo – Gonzalo Plata, Enner Valencia, Michael Estrada (64. Djorkaeff Reasco).

Senegal: Eduoard Mendy – Youssouf Sabaly, Kalidou Koulibaly, Ismail Jakobs, Abdou Diallo – Pathe Ismael Ciss (74. Nampalys Mendy), Pape Gueye, Ismaila Sarr, Idrissa Gana Gueye, Ilimane Ndiaye (74. Bamba Dieng) – Boulaye Dia (90+5. Pape Abou Cisse).