Amerykanka, mimo wysokiego rozstawienia, nie była wymieniana w gronie faworytek tegorocznej edycji paryskiego turnieju wielkoszlemowego. 28-latka w stolicy Francji nigdy nie grała wybitnie, choć w 2018 roku – najlepszym w karierze – udało się jej dojść do półfinału. Teraz tego wyniku nie powtórzy, gdyż odpadła w drugiej rundzie.

Khalidov o nerwicy: Od 2015 roku mnóstwo walk stoczyłem w ciężkim stanie

Lepsza od 20. w rankingu WTA Madison Keys okazała się 23-letnia rodaczka Kayla Day (138. WTA), sklasyfikowana w drugiej setce. W pierwszym secie bardziej doświadczona Amerykanka miała ogromne problemy serwisowe. Wygrała raptem 31% punktów po trafionym pierwszym podaniu i aż trzy razy została przełamana. Przegrała 2:6. W drugiej partii wciąż miała problemy przy swoim serwisie – rywalka ponownie wykorzystała trzy break pointy – ale tym razem Keys potrafiła odpowiedzieć na returnie. Udało jej się przełamać Day o jeden raz więcej i doprowadziła do remisu w setach.

Jelena Ostapenko podczas Rolanda Garrosa

Finałowa partia miała identyczny przebieg co poprzednia. Znów byliśmy świadkami festiwalu przełamań, lecz tym razem korzystnie dla młodszej Amerykanki. Keys udało się jeszcze obronić piłkę meczową przy stanie 5:2 i wygrać dwa gemy z rzędu, lecz drugiej okazji rywalka już nie zmarnowała i awansowała do trzeciej rundy turnieju w Paryżu. Dla Day to kapitalne dwa tygodnie, gdyż w ubiegłym rywalizowała w kwalifikacjach, w których musiała wygrać trzy spotkanie. W trzeciej rundzie zagra z Anna Karoliną Schmiedlovą (100. WTA).

France Tennis French Open

W trzeciej rundzie zameldowała się już również Elena Rybakina. Kazaszka w czwartek pewnie 6:3, 6:3 pokonała Lindę Noskovą (50. ATP). 18-letnia Czeszka, która pokazała się szerszej publiczności w zeszłym sezonie, nie gra zbyt dobrze w tym roku. Triumfatorka z Rzymu ani razu nie dała się przełamać i niepokojona wygrała to spotkanie samemu, przełamując trzy razy. W następnym meczu Rybakina zmierzy się z Sarą Sorribes Tormo (132. WTA).