A A+ A++

Ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych dofinansowana zostanie rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 124 przy ul. H. Sucharskiego. Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie podpisało już umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą.

Fot. Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie

W ramach inwestycji powstanie dodatkowy, samodzielny budynek szkoły o powierzchni około 4400 m2, z którego będzie mogło korzystać około 440 uczniów. Lekcje będą odbywały się w 17 salach, przystosowanych do nauczania podstawowego klas I–VIII. Kuchnia z jadalnią zadbają o codzienne posiłki, a sala gimnastyczna z zapleczem sanitarnym i szatniami oraz widownią na antresoli, w tym wielofunkcyjne boisko sportowe, zapewnią doskonałe warunki do rozwijania różnorodnej aktywności fizycznej, a także do organizacji zawodów sportowych. W budynku znajdą się również świetlica i całe niezbędne do funkcjonowania placówki zaplecze: szatnie, sanitariaty, pomieszczenia techniczne i administracyjne, archiwum. Teren wokół szkoły zostanie zagospodarowany, powstaną ciągi piesze i parking.

Realizację inwestycji zaplanowano na lata 2024–2026. Całkowity koszt przedsięwzięcia to około 35,5 mln zł, z czego niemal 30 mln zł będzie pochodzić z rządowego rozdania, bo projekt został objęty dofinansowaniem w ramach ósmej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych.

Rozbudowę SP nr 124 zrealizuje firma Aga-Bauservice Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, która przedstawiła najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym (łącznie wpłynęło 11 ofert). 2 kwietnia Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie podpisało umowę z wykonawcą. Jeszcze w tym roku rozpoczną się roboty budowlane.

Inwestycja poszerzy miejską bazę edukacyjną w Bieżanowie i jest kolejnym krokiem na drodze do poprawy warunków, w których uczą się najmłodsi mieszkańcy tego rejonu. Te zmieniły się już na lepsze po otwarciu 1 września 2023 r. nowej Szkoły Podstawowej nr 20 przy ul. Agatowej (osiedle Złocień). Wtedy obwód Szkoły Podstawowej nr 124 mógł zostać zmniejszony, ponieważ kilka uczęszczających tam dotychczas oddziałów znalazło miejsce w nowej placówce.


pokaż metkę


Autor:

Małgorzata Tabaszewska


Osoba publikująca:

Katarzyna Pustułka


Podmiot publikujący:

Wydział Komunikacji Społecznej


Data publikacji:

2024-04-03


Data aktualizacji:

2024-04-03

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTakie będą ceny polskich truskawek. “Koszty są odstraszające”
Następny artykuł„Komora maszyny losującej jest pusta”, czyli spektakl na Tyskiej Gali Sportu