A A+ A++

Po Ameryce Północnej i Południowej oraz Afryce przyszedł czas na Amerykę Centralną. Kamil Knapczyk z Chrzanowa wkrótce wyruszy na rowerze przez region, gdzie na podróżników czyhają rozmaite niebezpieczeństwa.

Kamil Knapczyk podczas wyprawy w Afryce. FOT. UDOSTĘPNIONE PRZEZ KAMILA KNAPCZYKA

Na rowerze przejechał już z zachodniego na wschodnie wybrzeże USA. Pokonał spory kawałek Ameryki Południowej oraz Europie. W ubiegłym roku wyruszył na Saharę, pokonując trasę z Maroka do Sierra Leone.

Tym razem zdecydował się wybrać do Ameryki Centralnej. Zamierza odwiedzić osiem państw. 10 stycznia wyruszy z Meksyku i potem pojedzi przez Belize, Gwatemalę, Salwador, Honduras, Nikaraguę, Kostarykę, aż do Panamy.

Z racji tego, że Ameryka Centralna nie należy do najbezpieczniejszych regionów świata, sprawdziłem też mapę niebezpiecznych miejsc, które lepiej omijać. Kilka lat temu zdarzyła się taka sytuacja, że rowerzysta wjechał w Meksyku w region opanowany przez kartel narkotykowy. Skończyło się na tym, że ucięli mu głowę. Osoby, które były w Ameryce Centralnej, mówiły mi, że nigdzie nie spotkały tak życzliwych ludzi, ale jest też procent takich, którzy chcą nas okraść lub zrobić nam krzywdę. Porównują zwiedzanie tego regionu do gry w rosyjską ruletkę. Jeśli będziesz miał szczęście, to przejedziesz bezpiecznie i pozostaną tylko dobre wspomnienia – mówi Kamil Knapczyk.

Rozmowę z Kamilem Knapczykiem możecie przeczytać w najnowszym, 1. numerze „Przełomu” dostępnym w wersji papierowej i elektronicznej (na platformie e-prasae-Kiosk.pl).

Jego eskapadę będziecie mogli śledzić na bieżąco na stronie na Facebooku – Kamil Knapczyk – On The Road Again oraz na Instagramie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzy palnik tlenowy sprawdza się w pracy z tworzywami niskowęglowymi? Odpowiadamy!
Następny artykułBudżet Obywatelski: Inwestycje w infrastrukturę sportową, ale także winiarską