A A+ A++

Siedmiokrotny mistrz MotoGP, który w 2022 roku zamienił dwa na cztery koła i zaczął regularnie pojawiać się w wyścigach samochodowych wyjaśnił, że wzięcie udziału w 24-godzinnym wyścigu na Nordschleife były w planach na równi z występem w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Rossi w tym roku zrealizował jedno z marzeń i wystartował z ekipą WRT BMW LMGT3 w legendarnym Le Mans, które było częścią całorocznej kampanii WEC 2024, ale podkreślił też, że nie widzi w najbliższym czasie możliwości długodystansowego ściągania się na torze Nurburgring.

Wyjaśnił, że jego program z zespołem WRT, który obejmuje WEC i GT World Challenge Europe Endurance Cup, uniemożliwi start w 24-godzinnym wyścigu na torze Nurburgring przynajmniej w przyszłym roku.

Czytaj również:

– To był jeden z moich pierwszych celów, żeby ścigać się w jednym sezonie na Nordschleife i Le Mans – powiedział Rossi, który ma kontrakt z BMW jako kierowca fabryczny.

– Nordschleife to świetny tor dla każdego. Kierowcy kochają ten tor, a ja z moimi przyjaciółmi zrobiłem około 2000 okrążeń na symulatorze.

Rossi potwierdził już, że zamierza zrealizować podwójny program z WRT i w przyszłym roku i wystartować BMW M4 GT3 EVO BMW w WEC i GTWCE endurance. Oznacza to, że w 2025 roku nie będzie miał szans na 24-godzinną rywalizację na torze Nurburgring.

45-latek wyjaśnił, że nie chciał dodawać do programu startów dodatkowych wyścigów, w tym dwóch startów na Nurburgring Long-distance Series [NLS] w samochodzie o pojemności poniżej trzech litrów, co jest wymagane do uzyskania licencji lub pozwolenia na udział w 24-godzinnym wyścigu.

– Już teraz biorę udział w wielu wyścigach i nie uda mi się pojechać i wziąć udziału w innych weekendach na Nurburgring – powiedział. – Ale w przyszłości, zobaczymy.

Rossi ma zaplanowane 16 weekendów wyścigowych w tym roku. Oprócz ośmiu rund WEC i pięciu wyścigów enduro GTWCE, brał już udział w dwóch wyścigach GTWCE Sprint Cup i Bathurst 12 Hours.

#46 Team WRT BMW M4 LMGT3: Valentino Rossi

Autor zdjęcia: JEP / Motorsport Images

Rossi zrezygnuje też pewnie z udziału w przyszłorocznych zawodach Sprint Cup i Bathurst 12 Hours, które będą kolidować z obchodami jego 46. urodzin.

– Myślę, że osiem wyścigów w WEC i pięć w GTWCE to naprawdę dobry program – powiedział.

Rossi bierze również udział w kilku rundach MotoGP każdego sezonu ze swoim zespołem VR46 Ducati.

Czytaj również:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBaseus rewolucjonizuje otwarte wrażenia dźwiękowe dzięki nowym słuchawkom dousznym Eli Sport 1 Open-Ear TWS
Następny artykułTour de France 2024: etap 11. Jonas Vingegaard pokonał Tadeja Pogacara