A A+ A++

W Rosji w sobotę wszedł w życie zakaz posiadania przez cudzoziemców ziemi w większości rejonów zaanektowanego Krymu. Dotychczasowi właściciele mieli się jej pozbyć w ciągu minionego roku, a jeśli tego nie uczynili, ich działki zostaną przymusowo wystawione na sprzedaż.

Zgodnie z ogłoszonym w sobotę komunikatem Rosrejestru (katastru), jeśli cudzoziemcy w ciągu poprzednich 12 miesięcy nie przekazali prawa do swojej ziemi, jak stanowił wydany przed rokiem dekret prezydenta Rosji Władimira Putina, to będzie ona teraz podlegać przymusowej sprzedaży. Środki ze sprzedaży zostaną przekazane właścicielowi bądź zasilą majątek państwowy, a właściciel otrzyma zwrot wartości ziemi – podał Rosrejestr.

Zakaz dotyczy ziem w 19 z 25 rejonów Krymu: w Ałuszcie, Armjansku, Dżankoj, Eupatorii, Jałcie, Kerczu, Saki, Sudaku, Teodozji i ośmiu rejonach Sewastopola. Rosja określiła te regiony jako przygraniczne.

Według danych z kwietnia 2020 roku cudzoziemcy byli właścicielami ponad 11,5 tys. działek na Krymie. Ziemie te w większości należały do obywateli Ukrainy, od której Rosja oderwała Krym w marcu 2014 roku. Poza tą grupą, liczącą 12 tys. osób, właścicielami działek byli obywatele ponad 50 państw, m.in.: Arabii Saudyjskiej, Białorusi, Izraela, Kazachstanu, Litwy, Niemiec i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Źródło: PAP Autor: awl/ mal/

Fot.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPutin chce pozbawić Ukraińców ich ziemi? Nietypowy zakaz dla cudzoziemców na Krymie
Następny artykułSłowaków show