A A+ A++

Plan zamówień obronnych Rosji na 2023 rok wzrośnie o 50 proc., aby zapewnić wojskom rosyjskim 97-procentowe zaopatrzenie w uzbrojenie i sprzęt wojskowy – powiedział w środę minister obrony Rosji Siergiej Szojgu.

Szef rosyjskiego resortu obrony zaznaczył, że ważną rolę odgrywa utrzymanie produkcji na pełnych obrotach i zapewnienie szybkich dostaw dla armii. Podkreślał potrzebę kontynuowania modernizacji i rozwoju najnowocześniejszych broni, żeby wykorzystać ten potencjał podczas “specjalnej operacji wojskowej”. 

“Plan zamówień obronnych jest oparty na państwowym programie uzbrojenia kraju. Zakres planu zamówień obronnych nie jest ujawniony. Obecny państwowy program zbrojeniowy obowiązuje w latach 2018-2027” – podaje agencja ITAR-TASS. Budżet programu wynosi 330 mld dol. 

Szojgu: Potrzeba optymalizacji kontraktów 

Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu podczas posiedzenia kolegium resortu powiedział, że wojna w Ukrainie i mobilizacja spowodowały konieczność “optymalizacji” obowiązujących obecnie kontraktów. 

– Podjęte działania zapewniają realizację zamówienia obronnego w co najmniej 99 procentach – powiedział Szojgu. 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Anektowany przez Kreml Chersoń bez Rosjan? Niespodziewane oświadczenie Szojgu

Tymczasem w mediach pojawiają się informacje, że mobilizowani rosyjscy żołnierze narzekają na brak kompletnego umundurowania czy wyposażenia. 

Szojgu przekazał, że na stu poligonach w Rosji i na Białorusi trzy tysiące instruktorów wyszkoliło 300 tys. zmobilizowanych. – Żołnierze zdobyli wiedzę i umiejętności potrzebne do skutecznego wykonywania zadań bojowych i specjalnych zarówno samodzielnie, jak i w ramach jednostek – powiedział. 

ap/prz/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDomowa „solidarność energetyczna” – dlaczego jest tak ważna?
Następny artykułSposoby współpracy samorządu z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi