A A+ A++

Protest świętokrzyskich rolników przeciwko “niekontrolowanemu importowi zbóż z terenu Ukrainy”. Kilkadziesiąt traktorów i około 200 rolników zablokowało ulicę Kościuszki w Staszowie i dojazd do terminala przeładunkowego.

Rolnicy protest zorganizowali pod hasłem: „Oszukana wieś – czekamy na wybory”. Blokadę drogi w pobliżu terminala przeładunkowego rozpoczęli w czwartek, 2 lutego o godzinie 10 rano.

– Problem, który dotyka rolników, polega na niekontrolowanym imporcie zbóż z terenu Ukrainy. Nie tylko zbóż, ale także kukurydzy, koncentratu jabłkowego itd. Import miał pomagać Ukrainie w walce z Rosją, ale tak naprawdę pomaga tylko korporacjom, które ściągają na teren Unii Europejskiej płody rolne o zaniżonych parametrach i zaniżonych cenach – twierdzi Grzegorz Skurski, jeden z organizatorów protestu. Pytany, dlaczego jako formę protestu wybrano blokadę terminala, odpowiada: – Bo tu dzieje się to zło, o którym mówimy. Zboże miało trafiać do krajów potrzebujących, a jest przeładowywane i trafia do polskich młynów, paszarni oraz firm skupowych.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWystawa pt. 'Chojnicjana'
Następny artykułPowiat nyski po raz kolejny organizuje akcję ‘Noś odblaski’