Zespół Leeds United z Mateuszem Klichem (grał od 55. minuty) w składzie zremisował u siebie z beniaminkiem Premier League, Brentford FC (2:2), w spotkaniu 15. kolejki, a bramkę na wagę punktu zdobył w ostatnich sekundach batalii.

Tomasz Rosiński

Getty Images
/ Stu Forster
/ Na zdjęciu: Mateusz Klich

Trudno było wskazać faworyta starcia na Elland Road w Leeds, a przez pewien czas na boisku wiało nudą, gdyż brakowało ciekawych, składnych akcji.

Dopiero z czasem zaczęli przyspieszać gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie w 27. minucie konfrontacji. Wówczas dokładnie z lewego skrzydła dośrodkował Raphinha, zaś na wślizgu Alvaro Fernandeza pokonał Tyler Roberts.

Leeds po zdobytej bramce złapało wiatr w żagle i szukało swojego drugiego trafienia podczas tej potyczki, lecz przed przerwą wynik na tablicy świetlnej już nie uległ zmianie.

Po zmianie stron na murawie działo się więcej, a dość niespodziewanie w 54. minucie goście doprowadzili do remisu. Wtedy to Shandon Baptiste dopadł do obitej od rywala piłki i przymierzył płasko tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Illana Mesliera.

Po chwili Pszczoły poszły za ciosem i za sprawą Sergiego Canosa objęły prowadzenie. Asystę przy tym golu Hiszpana zaliczył Bryan Mbeumo.

Później przez długi czas Pawie biły głową w mur złożony przez defensorów Brentfordu. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstwem przyjezdnych, to bramkę na wagę remisu zdobył Patrick Bamford, któremu futbolówkę głową zagrał Luke Ayling.