Carlos Alcaraz zdobył swój trzeci tytuł Wielkiego Szlema po pokonaniu Alexandra Zvereva w pięciosetowym finale Roland Garros. Alcaraz i Zverev rozegrali w przeszłości kilka naprawdę imponujących meczów, a ten również był solidną bitwą. Zverev jest trudnym przeciwnikiem dla Hiszpana, z jego potężnym serwem i niesamowitym pokryciem kortu, co sprawiło mu wiele kłopotów, gdy ostatnio grali na mączce w Paryżu.

Niemiec wygrał tamten mecz i wielu zastanawiało się, czy uda mu się to powtórzyć. Set otwarcia rozpoczął się nerwowo dla obu zawodników, którzy wcześnie wymienili się przełamaniami. Później Alcaraz przyspieszył swoją grę i był w stanie przełamać Zvereva, aby wyjść na prowadzenie w pierwszym secie.

Niemiec nie zareagował zbyt dobrze, dlatego Alcaraz był w stanie uciec i wygrać tego seta stosunkowo łatwo, 6-3. Zverev zbyt często pudłował, ale w drugim secie odnalazł swoje uderzenie. Trzeba uczciwie przyznać, że 21-latek bardzo pomógł swojej nieregularnej grze, tracąc wiele uderzeń w tym secie. Był to dość szybki set dla Niemca, który wygrał go 6-2.

Na początku Zverev wywierał presję, ale Hiszpan dobrze sobie z nią radził. Następnie przełamał czwartego rozstawionego po szokująco słabym serwowaniu Niemca, aby prowadzic 5-2.

Jednak Alcaraz miał wtedy prawdopodobnie 10 swoich najgorszych minut w tym meczu finałowym. Grał zbyt pasywnie, gdy serwował w tym secie. Następnie całkowicie stracił rytm, został przełamany i przegrał seta 5-7.

Nie był to najlepszy poziom w wykonaniu Hiszpana i musiał on spisać się znacznie lepiej, jeśli miał nadzieję na zdobycie swojego trzeciego trofeum Wielkiego Szlema. Właśnie to zrobił, wykorzystując powolny start Zvereva, aby szybko wyskoczyć na prowadzenie 3-0 w czwartym secie.

Następnie dołożył kolejnego breaka na 4:0, ale Zverev natychmiast odrobił straty i było 4:1. Alcaraz wziął następnie przerwę medyczną z powodu problemów z nogą. Ostatecznie Alcaraz zamknął go, wygrywając czwartego seta 6-1. Finałowy set nie zaczął się dobrze dla Zvereva, tracąc serwis Alcaraz pozostał opanowany, kończąc niesamowity powrót, aby wygrać swoje trzecie trofeum Wielkiego Szlema i pierwsze na Roland Garros, wygrywając mecz 6-3, 2-6, 5-7, 6-1, 6-2.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News