A A+ A++

Udostępnij!

Obecnie wiele organizacji poszukuje osób dwujęzycznych i często okazuje się, że znajomość drugiego lub kilku języków jest niezbędną lub pożądaną cechą. Nie powinno więc dziwić to, że bez znajomości języków obcych nasza kariera jest mocno zblokowana i nie ma szans na większy rozwój.

Biegła znajomość drugiego języka zwiększy nie tylko Twoje szanse na znalezienie nowej pracy, ale także szanse na wynegocjowanie bardziej pożądanego wynagrodzenia. Liczne badania wykazały, że dobra znajomość chociażby jedynego języka obcego może podnieść nasz roczny dochód między 1,5% a 4%.

Budowanie międzykulturowych relacji

Umiejętność płynnego porozumiewania się z różnymi grupami kulturowymi może być ogromną zaletą w każdej branży. Większa wrażliwość i świadomość kulturowa mogą ułatwić komunikację i zapobiec nieporozumieniom, np. jeśli jesteś zatrudniony w agencji z klientami obcokrajowcami, to. pewność siebie podczas rozmów w ich własnym języku może przełamać więcej barier i sprawić, że poczują się bardziej komfortowo. Zdarza się, że umiejętność nawiązania kontaktu z potencjalnym klientem w jego ojczystym języku może mieć decydujący wpływ na zawarcie umowy.

Większy wybór pracy

Niektóre zawody pozwalają zobaczyć świat, ale jeśli chcesz podjąć się takiej pracy, potrzebujesz znajomości języka, która to umożliwi. Dzięki znajomości języków masz większe możliwości wyboru pożądanego miejsca pracy i możesz zanurzyć się w nowej kulturze, jednocześnie kontynuując rozwój swojej kariery. Niesamowite miejsca i niezwykłe branże, w których możesz pracować!

Języki, których warto się uczyć?

Angielski, niemiecki i francuski to języki, dzięki którym możemy liczyć na zrobienie kariery zawodowej, zdobycie szerokiego grona znajomych, czy też rozwinięcie międzynarodowego biznesu. Ale jak się jednak okazuje, osoby, które znają języki niszowe, również są wysoko cenione w biznesowym środowisku. Do niszowych i uznawanych za jedne z najtrudniejszych europejskich języków można zaliczyć:

  1. Język polski.
  2. Język islandzki.
  3. Język węgierski.
  4. Język walijski.

Warto również wspomnieć o tym, że ludzie, którzy uczą się mniej popularnych języków, są postrzegani przez pracodawców jako osoby kreatywne i ambitne.

A czy warto znać języki obce, kiedy pracownicy mają dostęp do translatorów online?

Zdecydowanie tak, ponieważ translator nie daje gwarancji 100% bezbłędności formułowanych zdań czy poprawności danego tłumaczenia. Tylko osoba, czy też pracownik, znająca język w stopniu zaawansowanym potrafi dostrzec różnicę między znaczeniem przekładu a np. intencjami mówiącego. Tego nie da się w pełni zautomatyzować, potrzebny jest pracownik, zarówno znający język obcy, jak i mający wiedzę z konkretnego zakresu czy dziedziny, w której się specjalizuje.

Podsumowując, nie ma więc wątpliwości, że znajomość języków obcych w znaczący sposób daje przewagę na rynku pracy i otwiera nowe możliwości nie tylko związane z karierą.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKarta Kocham Wałbrzych. Dziś poznamy szczegóły programu
Następny artykułBeata Urbaniak w kadrze narodowej Petanque. Ogromne wyróżnienie dla zawodniczki z KSP Jedlina