A A+ A++

Impreza „mickiewiczowska” ku czci patrona szkoły odbyła się w czwartek, 6 czerwca, w przemyskiej „piętnastce”. Oficjalne szkolne uroczystości zakończył festyn rodzinny zdominowany przez tematy ekologiczne.

Z okazji Dnia Patrona Szkoły – Adama Mickiewicza – w tym dniu odbył się uroczysty szkolny apel. Po południu społeczność Szkoły Podstawowej nr 15 w Przemyślu oraz rodzice bawili się na Rodzinnym Festynie Mickiewiczowskim, zorganizowanym na terenie wokół placówki. Atrakcji przygotowano wiele, pamiętając o przewodnim motywie imprezy, którą była ekologia.

Jak co roku nie zabrakło stoisk służb mundurowych, smacznych przekąsek oraz dmuchańców, które przeżywały tego dnia prawdziwe oblężenie. Wszystkich przybyłych na wydarzenie zaproszono na aromatyczną grochówkę oraz do udziału w przygotowanych grach i zabawach. Pokazy i konkursy ekologiczne przygotowali pracownicy Lasów Państwowych, Szkolna Grupa Młodych Fizyków zaprosiła na spotkanie z Atomkami, można się też było zapoznać z zasadami funkcjonowania pasieki i skosztować słodkiego miodu. Nie zabrakło naturalnie sportowych rozgrywek, mecze piłki nożnej rozpoczęły się już w trakcie szkolnych zajęć i pozwoliły one wyłonić uczestników popołudniowego finału.

Były też rozgrywki w siatkówkę, w której „piętnastka” odnosi niemałe sukcesy, gry podwórkowe czy wirtualne wyścigi kolarskie w sali gimnastycznej, rozgrywające się w oparciu o aplikację ZWIFT. Swoje możliwości i umiejętności zaprezentowali karatecy z klubu Karate Kyokushinkai – IFK „Saiha”, a talenty wokalne uczniowie szkoły. Odtańczono też belgijkę i inne układy taneczne, rozstrzygnięto konkurs plastyczny, a na finał zaproszono wszystkich na szaleństwa w pianie w postaci „Piana party”, połączonego z tanecznymi rytmami.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBroń wysłana na Ukrainę w rękach handlarzy narkotyków
Następny artykułGmina Kamień. Nowe diety, pensja wójta i odznaczenia