Bayern Monachium zremisował 1:1 z Hoffenheim w meczu 26. kolejki Bundesligi. Jedyną bramkę dla mistrzów Niemiec zdobył Robert Lewandowski pod koniec pierwszej połowy. Napastnik strzelił już 17 goli poza Monachium, czyli tyle samo, ile dotychczasowi rekordziści Bundesligi pod tym względem, czyli Timo Werner oraz Jupp Heynkcess.

Lewandowski nie przestaje zaskakiwać. Cudowny rzut do kosza!

Robert Lewandowski powiększa przewagę nad rywalami

Sobotnie trafienie było już 29. w tym sezonie Bundesligi. Dzięki temu Lewandowski umacnia się na pozycji lidera w klasyfikacji strzelców Bundesligi. Polak potrzebował 26 spotkań, aby osiągnąć taką liczby goli – strzela w lidze średnio co 78 minut.

“Jedyny godny uwagi”. Niemcy ocenili grę Lewandowskiego niejednoznacznie

W tym momencie jego przewaga nad kolejnymi strzelcami w Bundeslidze jest wręcz przytłaczająca. Drugi w zestawieniu jest Patrick Schick z Bayeru Leverkusen, który ma na koncie “zaledwie” 20 trafień. Jeszcze kilka tygodni temu Czech dotrzymywał kroku Lewandowskiemu, ale naderwał więzadła i nie zagrał w dwóch meczach z rzędu. Co ciekawe Schick również strzela gola w lidze co 78 minut.

Na trzecim miejscu jest Erling Haaland z 16 trafieniami w 14 spotkaniach (gol co 72 minuty). Norweg będzie miał szansę zmniejszyć stratę do Polaka, bo w niedzielę jego Borussia zmierzy się w niedzielę z będącą w słabej formie Arminią Bielefeld.

Wojciech Szczęsny broni rzut karny w meczu z Sampdorią“Ależ on jest w formie”. Wojciech Szczęsny fenomenalnie broni rzut karny [WIDEO]