A A+ A++

Od 2023 roku system edukacji czekają zmiany. Dla niektórych będą rewolucyjne.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Rewolucja w przedmiotach

Najgłośniejszą zmianą jest obowiązek uczęszczania na religię bądź etykę. Wcześniej dziecko mogło uczęszczać na te przedmioty lub też nie. Kończyło wcześniej lekcję lub miało tzw. „okienko”. W tej chwili takiej możliwości nie będzie. Obowiązek obejmie od września 2023 klasy od czwartej szkoły podstawowej aż po pierwszą klasę szkoły średniej. Docelowo wszystkie dzieci ze wszystkich klas mają uczęszczać na jeden z przedmiotów, a stanie się to w 2027 roku.

Walka o liceum – skumulowanie dwóch roczników

W tym roku czeka nas kumulacja i niestety nie chodzi tu o możliwość wygrania fortuny, a o liczbę kandydatów do szkół średnich. Z powodu działań poprzednich ekip rządzących do podstawówek poszły sześciolatki. Spowodowało to, że o miejsca w liceach i technikach ubiegać się będą urodzeni w drugiej połowie 2008 i cały 2009 rocznik.

Kontynuacja programu z Historii i Teraźniejszości i nowy podręcznik

Prof. Roszkowski wyda drugą część podręcznika do nowego przedmiotu, jakim jest Historia i Teraźniejszość. Pierwszy tom wywołał falę zbulwersowania m.in. za sprawą sugerowania, że dzieci poczęte metodą in vitro są mniej kochane niż poczęte naturalnie.

Już wiadomo, że w drugiej części podręcznika będą poruszane tematy związane m.in. z wyborami parlamentarnymi i katastrofą smoleńską. Część nauczycieli obawia się, ze podręcznik nie będzie bezstronny, jednak można skorzystać też z innych, konkurencyjnych pozycji.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUM Tarnów: Dzisiaj kolejny domowy mecz siatkarek
Następny artykułChciał wylecieć do Dublina. Mężczyzna nie wsiadł do samolotu i został zatrzymany