A A+ A++

Są już kładzione pierwsze warstwy asfaltu na remontowanych ulicach Przemysłowej i Wojska Polskiego w Mielcu. Prace są zaawansowane w 60 procentach i powinny zostać zakończone do końca sierpnia. Czy wykonawca zdąży w terminie? Dlaczego remonty dwóch ulic prowadzone są jednocześnie? Czy nie dało się ich rozłożyć w czasie, aby były mniej uciążliwe dla mieszkańców? Na te i inne pytania odpowiadają władze powiatu mieleckiego.

Za niespełna 3 miesiące ma zakończyć się od dawna oczekiwany remont ulicy Wojska Polskiego. Postęp prac na tej ważnej inwestycji oceniał Stanisław Lonczak – Starosta Mielecki.



Staroście towarzyszył Maciej Jemioło, członek zarządu powiatu odpowiadający m.in. za przygotowanie i realizację inwestycji drogowych oraz Jacek Krzyżewski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg. Wszyscy wizytujący plac budowy ocenili, że postęp prac odbywa się zgodnie z harmonogramem i nie ma obaw co do przekroczeń przyjętych terminów.



Podpisana we wrześniu ubiegłego roku umowa zakładała wsparcie tej inwestycji kwotą 6 277 524  zł z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostała część – 4 185 010 zł to wkład własny Powiatu Mieleckiego. Zgodnie z zawartą umową remont ulicy Wojska Polskiego winień się odbyć w okresie 12 miesięcy od daty jej podpisania.



– Zakres prowadzonych prac oraz odbywająca się równolegle wymiana instalacji znajdującej się tam infrastruktury technicznej nie pozwala na koncentrację tych zadań w krótkim okresie czasu. Poza tym prace te muszą się odbyć w określonej sekwencji czasowej. Każda wymiana instalacji biegnącej pod pasem drogowym musi nastąpić przed ostatecznym – finalnym remontem nawierzchni drogowej – przekazuje mieleckie starostwo.

Zapraszamy do obejrzenia video z placu budowy wraz z wypowiedziami wizytujących osób oraz naszej galerii zdjęć

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>>>Wandale w akcji. Nowa biblioteka w Mielcu pod ostrzałem? [FOTO]

>>>Miasto nie do poznania! Mielec w 1991 i 2020 roku [FILM]

>>>Mielczanin wyłudził od przedsiębiorców ponad 5 milionów złotych!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKorono-bailout w UE – wpływ na rynki, udziały i gospodarki lokalne
Następny artykułBezpłatne Dyżury Specjalistów w Czerwcu