A A+ A++

Program „Lokalny Animator Sportu” jest systemowym rozwiązaniem, którego głównym celem jest upowszechnianie aktywności fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie udziału w sportowych zajęciach pozalekcyjnych i pozaszkolnych, dofinansowanych ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, w ramach zadań realizowanych przez Ministra Sportu i Turystyki.

Program „Lokalny Animator Sportu” jest realizowany do 31 grudnia 2023 r. Dofinansowanie pracy animatora środkami finansowymi przekazywanymi przez Ministerstwo Sportu i Turystyki może odbywać się w okresie od 1 marca do 30 listopada 2023 r.

Zadanie ma charakter ogólnopolski – jest realizowane we wszystkich województwach.

Jednostki samorządu terytorialnego planujące udział w tegorocznej edycji programu mają czas do 25 stycznia br. na złożenie wniosku aplikacyjnego za pośrednictwem formularza elektronicznego dostępnego na TUTAJ. Przed złożeniem wniosku warto również zapoznać się z udostępnionymi na stronie dokumentami.

W trakcie przygotowywania wniosku warto natomiast wziąć pod uwagę kryteria ich oceny wyszczególnione w regulaminie programu. W ramach kryteriów formalnych oceniane będzie prawidłowe wypełnienie wniosku i jego zgodność z zapisami ogłoszenia o rekrutacji do programu.

Z kolei w ramach kryteriów merytorycznych oceniane będą:
1) kwalifikacje (wykształcenie i posiadane uprawnienia) animatora;
2) rodzaj umowy proponowany przez JST (najwyżej punktowana umowa o pracę na czas nieokreślony, najniżej punktowana umowa zlecenie);
3) zaprezentowany przez animatora plan działań o charakterze sportowym oraz społecznym (integrujący i aktywizujący społeczność lokalną);
4) doświadczenie i kompetencje (staż pracy na Orliku; osiągnięte i potwierdzone sukcesy w pracy animatora np. Animator Ekspert, Animator Roku; członkostwo w klubach i organizacjach, inne udokumentowane działania);
5) ogólna i nieodpłatna dostępność Orlika dla osób indywidualnych

Poza tym w trakcie procesu oceny wniosków operator programu, którym jest Instytut Sportu, może przyznać punkty ujemne JST, która w poprzedniej edycji programu i nie wywiązywała się z postanowień regulaminu lub zawartej z nią umowy, a w szczególności nieterminowo realizowała przypisane jej w programie obowiązki.

Operator może również odmówić zaakceptowania wskazanego przez JST animatora, który brał udział w poprzedniej edycji programu i nie wywiązywał się z postanowień regulaminu lub zawartej z nim umowy cywilnoprawnej, w szczególności w przypadku braku terminowej realizacji przypisanych mu obowiązków lub negatywnej oceny pracy podczas przeprowadzonej wizytacji. W takim przypadku JST może jednorazowo dokonać zmiany wniosku aplikacyjnego poprzez rekomendowanie innego kandydata na animatora.

W przypadku, gdy JST zgłosi we wniosku udział dwóch animatorów, punktacja ustalana będzie w oparciu o średnią arytmetyczną łącznej liczby punktów przyznanych obydwu.

W przypadku, gdy wnioski więcej niż jednej JST uzyskają taką samą liczbę punktów, a liczba wakatów pozostałych w programie będzie niewystarczająca, o pierwszeństwie przyjęcia będzie decydowała punktacja przyznana danej JST za rodzaj umowy proponowanej animatorowi, a w następnej kolejności ocena planowanych działań na Orliku oraz nieodpłatna dostępność Orlika dla osób indywidualnych. Jeśli o wyborze JST zadecyduje rodzaj wskazanej we wniosku umowy, a okaże się, że faktycznie z animatorem została zawarta inna, niżej punktowana umowa, wybrana JST zostanie wykluczona z programu.

Wniosek powinien być wypełniony zgodnie ze stanem faktycznym, podanie jakichkolwiek informacji błędnych czy nieprawdziwych spowoduje odrzucenie go bez prawa odwołania.

Więcej informacji na stronie www.programorilk.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTesla przyłapana na oszustwie – jej auta wcale nie jeżdżą same
Następny artykułKarol III rezygnuje z części dochodu z elektrowni wiatrowych