A A+ A++

17 mln złotych kosztowały dwa apartamenty o łącznej powierzchni 470 m kw. w zrewitalizowanej kamienicy pod adresem Foksal 13/15. To rekord Polski w 2019 roku według danych serwisu urban.one, na które powołuje się polsatnews.pl.

Jest to zarazem jedna z najwyższych kwot przeznaczonych na pojedyncze mieszkanie w historii III Rzeczpospolitej. Jak podaje portal urban.one 17 mln złotych jest równowartością ceny wystawionego właśnie na sprzedaż XVI-wiecznego zamku nad Loarą na 9-hektarowej działce.

Jak wyliczył serwis branżowy, jeden m kw. kosztował ponad 36 tys. złotych. Niemal za taką samą kwotę można kupić całą kawalerkę np. w Chełmnie.

Obejrzyj: Jakie ryzyko wiąże się ze sprzedażą na termin, czyli ryzyko niewypłacalności kontrahentów

W tym samym budynku przy ul. Foksal 13/15 sprzedano również drugie najdroższe mieszkanie w tym roku. Lokum z drugiego miejsca kosztowało nabywcę “tylko” 11,5 mln złotych.

W których miastach mieszkania podrożały dwa razy?

– Stawki w TOP3 transakcji roku to ok. czterokrotność średniej ceny za m kw. mieszkania w Warszawie. W tym roku jest ciekawie o tyle, że najbardziej spektakularne transakcje dotyczyły mieszkań blisko siebie, w promieniu 2,5 km – podkreśliła starsza analityk ds. rynku nieruchomości w urban.one, Barbara Bugaj.

Co właściwie może skłaniać nabywców do tej kamienicy? Być może jest to niezwykły wystrój apartamentów czy usługi konsjerża. Ale też bardzo prawdopodobne, że m.in. strefa spa z sauną i jacuzzi, czy sala fitness.

Ceny mieszkań rosną. I nie zmierzają hamować.

Ceny mieszkań dynamicznie rosną. W Warszawie zapłacisz niemal 10 tys. złotych za metr

Prestiżowe podium mieszkaniowe zamyka kamienica “Apartamenty Flory 3” w centrum Warszawy. Za mieszkanie o powierzchni 232 m kw. trzeba było zapłacić 5,75 mln złotych. Jeden m kw. kosztował zatem 24,7 tys. złotych.

Granica 5 mln za lokal została przekroczona również w Sopocie. Tam za apartament o powierzchni 267 m kw. przy Wiejskiej 11 nowy właściciel wyłożył 5,5 mln złotych.

Z tegorocznej edycji Finansowego Barometru ING wynika, że aż 79 proc. z nas sądzi, że to stały trend i za rok ceny mieszkań znów będą wyższe

Polacy są przekonani, że ceny mieszkań mogą tylko rosnąć. Niebezpieczny trend

Zabudowa biurowa też może sporo kosztować. Przekonał się o tym nabywca działki w Gdańsku, który za grunt o powierzchni 0,3 ha zapłacił 143,5 mln złotych. Jeden m kw. warty był prawie 42 tys. złotych – tyle samo, co cena wywoławcza za 220-hektarową wyspę Darby na Bahamach – podaje urban.one.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Bezpieczeństwa Personalnego zajmują się negocjacjami i usuwaniem dzikich lokatorów z mieszkań.

Wyglądają jak antyterroryści, zamiast garniturów noszą mundury i kominiarki. Odzyskują mieszkania

Gdzie zatem jest najtaniej? Np. w Chełmnie (woj. kujawsko-pomorskie), gdzie za kawalerkę o powierzchni 25 m kw. w budynku z 1920 roku zapłacono 37 tys. złotych. W Wałbrzychu natomiast dwupokojowy lokal na parterze, o powierzchni 40 m kw., kosztował 41 tys. złotych.

komentarze

irytujące

Napisz komentarz

4h temu

BrydziaAmeryka wysiada!

3h temu

dbfBiznes ma się dobrze.Czas na podniesienie najniższej płacy oraz na wprowadzenie podatku od wartości nieruchomości.

4h temu

JuzekZa dwie bańki to mam nowy dom 250 metrów, spa, saunę i działkę 25 km od Warszawy. A wtedy za pozostałe 15 baniek mógłbym skromnie żyć

Rozwiń komentarze (30)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUszczelnienie akcyzy od wyrobów akcyzowych i samochodów osobowych w 2020 roku
Następny artykułNiezasłużony raj – dlaczego tak fatalnie jeździ się po polskich autostradach? [FELIETON]